Fridge magnet wooden gears

ДО ПОСІВНОЇ – ГОТОВІ

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Березня 2009 р

Які б труднощі не довелося долати сільгосптоваровиробникам, з основними своїми обов'язками – вирощувати хліб, вони, як правило, справляються. Щоправда, стратегія виживання, яка формується на основі багатьох факторів, у кожному із сільгоспформувань своя. А з сукупності отих факторів і складається кінцевий результат.
Наприклад, особливістю сільгоспформувань, що на території флоринської територіальної громади, є те, що грунти тут далеко не найкращі, а от урожаї щороку одні з найщедріших.

Агротехніці, технологіям тут приділяється чимало уваги, але чи можливо було б їх дотримуватися, не приділяючи належної уваги підготовці відповідного арсеналу машин та механізмів, кадрів. Наприклад, хоч березень дощовий, прохолодний, а в механізованому загоні, який очолює О.А.
Лукащук, повним ходом велися роботи, щоб і в цьому році не менш урожайним було поле. У господарстві сформовано оптимальну структуру машинно-тракторного парку, заздалегідь підібрані кадри для роботи. Техніка зберігається у добротних ангарах, що гарантує не тільки її збереженість, а й відповідні умови роботи тим, хто готує її до весни. Тут же, в ангарі, трактор "Джон-Дір", до якого є всі необхідні знаряддя і який у розпалі робіт запросто спроможний буде замінити щонайменше три трактори МТЗ.
На перший погляд ніби й дрібниця – у багатьох тепер також є імпортна техніка, насправді ж це означає, що тут заздалегідь подбали і про продуктивність праці на полях, і про те, щоб з виконанням агроприйомів, технологічних операцій вкладатися в кращі агротехнічні строки. А там, де це вдається, прибавка урожаю гарантована.
Здавалося б, усі в пору існування колгоспів працювали в одних умовах, але створити відповідну базу, яка тепер неабияк сприяє виживанню, спромоглися не в кожному селі. Не даремно механізатори тепер добрими словами згадують і попереднього керівника господарства, і нинішнього, які все зробили для того, щоб і механізований загін був огороджений, і щоб мати площадки з твердим покриттям, під'їзди до тракторної бригади і майстерні, і щоб більшість тракторів, комбайнів, причіпних знарядь зберігалися, як кажуть, під дахом.
Зі слів механізаторів, їм вже видано спецодяг. На місці проведення ремонтних робіт інженером з охорони праці В.В. Андреєвим обладнано відповідний куточок з охорони праці. На робочих місцях механізаторів прибрано, трактори обладнані електростартерним запуском.
Якщо перед виходом у поле механізаторів чи не найбільше цікавить заробітна плата тощо, то у Флорино у багатьох була деяка тривога з приводу підозр на неякісне пальне, через що передчасно може виходити з ладу паливна апаратура тракторів.
Багатьох цікавило, як тепер правильно переїжджати широкозахватними грунтообробними знаряддями, і навіть комбайнами, з поля на поле, щоб не бути оштрафованими згідно з поправками, внесеними останнім часом до правил вуличного руху. І відрадно, що на більшість запитань всі при бажанні мали нагоду почути роз'яснення начальника інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі В.Г. Чорнобая, головного інженера управління агропромислового розвитку РДА А.М. Хрипливого та інженера з охорони праці цього управління Г.Д. Череушенка, які завітали у господарство з метою проведення технічного огляду машинно-тракторного парку.
Один із механізаторів навіть поцікавився, як можна домогтися підвищення продуктивності праці у весняну пору, коли трактор новий, а причіпне знаряддя застарілого зразка.
Щодо покращання технічного стану машин, який тут і без того міняється на краще з року в рік, то тепер, безумовно, вплинули на цей показник ще й передбачені чималі штрафні санкції на відповідальних за це осіб.
Якщо детальніше, то і у Флорино є ще до чого докласти рук механізаторам.
Однак в цілому до весняних польових робіт тут підготувалися непогано і організовано.
А це запорука того, що і в цьому році флоринська нива буде врожайною.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Чабан Михайло Несторович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ДО ПОСІВНОЇ – ГОТОВІ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники