У першій п'ятірці

 • Подобається0Не подобається
 • 19 Листопада 2014, 09:00

Попереду одне з найголовніших свят сільських трудівників. Ще більше підвищує значимість їхньої праці те, що на сьогодні агропромисловий комплекс, без будь-якого перебільшення, є локомотивом економіки всієї України. У порівнянні з іншими виробництвами, які зупиняються чи змушені переорієнтовуватися на західні ринки, сільське господарство давно зорієнтоване постачати продукцію на експорт.

Досить приємно у переддень такого свята усвідомлювати, що наш район за показниками виробництва у першій п’ятірці кращих в області. Зернові культури у цьому році хоч і вирощувалися на дещо меншій площі, ніж у минулому, завдяки погодним умовам, сучасним технологіям, а головне – самовідданій праці трудівників, район виходить на ті ж показники, якими вони були торік.

Хоч тоді вони вважалися рекордними. Валовий намолот озимої пшениці, наприклад, становить 93621 тонну, при урожайності 48,9 центнера з гектара. Якщо валове виробництво зерна очікувалося у цьому році близько 280 тисяч тонн, то у переддень професійного свята сільських трудівників цього вже було досягнуто. А до завершення збирання кукурудзи буде намолочено ще чималу його кількість.

Окремо варто зупинитися на галузі буряківництва. Навіть за умови, коли ніхто нікому не доводив примусово площ посіву цієї культури, вирощувалися цукристі на такій же площі, як торік. Зважаючи на те, що урожайність становила по 460 центнерів із гектара, у цьому році солодких коренів зібрали 58 тисяч тонн або на 15 тисяч тонн більше, ніж торік. Жаль лише, що більшу частину врожаю везли на переробку аж у Миколаївську область.

Однакових років, тим більше сприятливих для сільськогосподарського виробництва, не буває. От і у нинішньому у певні періоди було достатньо вологи для росту і розвитку рослин, а в окремі, як от у серпні-вересні, її не вистачало, через що були неабиякі ризики з посівом озимих культур. Озимого ріпаку через це навіть посіяли менше. А от озиму пшеницю все ж посіяли на площі 19,3 тисячі гектарів, на 3,3 тисячі – озимий ячмінь. Це приблизно на рівні минулого року, що повинно забезпечити відповідні об’єми виробництва зерна і виконання завдань продовольчої безпеки країни. Таким чином, незважаючи ні на складну політичну ситуацію, ні на економічну, що теж впливає на виробництво сільськогосподарської продукції, трудівники сіл як вирощували врожаї, так вирошуватимуть їх і надалі. Як би сутужно їм не було, вміло орієнтуються у ситуації, володіють прийомами роботи біля землі та менеджменту.

Як можна при цьому не згадати, щоб подякувати, комбайнера ТОВ «Лан» Олексія Остафійчука, який намолотив спочатку року 40 тисяч центнерів зерна, або Віктора Приходченка з Чернятки, який намолотив більше 36 тисяч центнерів. У числі кращих комбайнерів і Віталій Коритний із Бершадськоі філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», Олександр Решітник та Микола Могильний з Усті, Федір Надворний із Шляховоі, Артур Калтахчян із М’якоходу, Ігор Шевчук та Олексій Лукашенко із птахокомбінату «Бершадський». Усіх механізаторів, які також заслуговують на повагу, і не перерахувати.

Або ж взяти галузь тваринництва.

М’яса вже вироблено більше 2800 тонн. Лідером за його виробництвом продовжує залишатися птахокомбінат «Бершадський». Упровадження сучасних технологій у молочному скотарстві дає змогу навіть при стабільному поголів’ї вирішувати проблему виробництва молока. За десять місяців його виробництво зросло, у порівнянні з минулим роком, на 109 відсотків. У середньому від корови його надоєно по 4305 кілограмів – теж на 171 кілограм більше.

Збільшилися і середньодобові прирости ВРХ та свиней. Ліквідовано тенденцію на зменшення поголів’я ВРХ.

Позитивних результатів домоглися у цьому році у ТОВ «Агрофірма «Джулинка» та «Осіївське». Лідерами галузі залишаються ТОВ «Устя», Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Світанок-Агросвіт», ПП «Тетяна». І без галузі тваринництва нам взагалі не обійтися. У Поташні хоч займаються тільки свинарством, робиться це тільки за найсучаснішими технологіями. Добре господарюють і у СФГ «Новосулківське».

Як уже тут не згадати і не привітати з професійним святом керівників господарств старшого покоління, якими формувалася матеріально-технічна база не тільки самих сільгоспформувань, а й сіл. Таких, зокрема, як С.П. Царюк, Г.Т. Христич, М.Ф. Хливнюк, О.Т. Гончарук, А.Ф. Андрейцов. А скільки їх відійшло вже в інший світ?!

Хочу також подякувати керівникам господарств, які у непростий нині для нашої держави час самоорганізовувалися, об’єдналися навколо ради сільгоспвиробників і найважливішої ідеї– захисту її інтересів. Без зайвого нагадування ставали більшість із них волонтерами у забезпеченні підрозділів АТО всім необхідним, діяли у цьому напрямку і спільно з громадськими організаціями. Долучалися до загальної справи навіть такі господарства, як ТОВ «Жорняки», хоч воно не таке вже й велике і не настільки міцна його економіка. Можна було б наводити й інші приклади. Допомагала і продовжує допомагати бійцям АТО переважна більшість господарств, у тому числі і невеликих фермерських. А ще ж чимало хто, вирішуючи цю проблему, пішов іншим шляхом, надаючи допомогу безпосередньо бійцям, мобілізованим з їхніх сіл. Допомагають і багатьом сім’ям тих, хто сьогодні захищає нашу країну на Сході.

Підсумовуючи сказане, залишається лише додати, що вкотре вже практикою доведено перевагу все-таки колективних сільгоспформувань. Серед них на сьогодні жодного збиткового, а продукція реалізується за вищими, ніж у інших, цінами.

Ніхто, звичайно, не проти індивідуальних чи фермерських господарств, у яких тепер виробляється до 70 відсотків продукції. Але коли ми вже взяли курс на Європу, доведеться організовуватися у спільноту, тим самим забезпечуючи можливість реалізовувати відповідним чином і за відповідними цінами свою продукцію.

Щодо організованих сільськогосподарських підприємств у районі, то вони тепер розвиваються правильним курсом. Тільки за дев’ять місяців цього року ними придбано 37 одиниць сучасної техніки на суму понад сорок мільйонів гривень.

Немаловажно і те, що їхні керівники зорієнтовані на доробку вироблюваної продукції безпосередньо у господарстві – для цього є вже 34 зерносушильних комплекси. Усе це сприятиме зниженню собівартості, тим більше, що використовуються у них альтернативні види палива – солома, пожнивні рештки, дрова тощо.

Користуючись нагодою, вітаю всіх із професійним святом і у першу чергу бажаю мирного неба, що стане запорукою подальших наших успіхів. А щодо нелегкої праці у сільському господарстві, то жителям сіл не звикати трудитися у складних умовах на загальний запашний коровай України.

Володимир БОНДАРИНА, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Салипчук Василь Михайлович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У першій п'ятірці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення