Fridge magnet wooden gears

На благо людей і громади

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Квітня 2009 р

Поташня –громада особлива, відома своїм музеєм культури села та галереєю Прокопа Колісника. Нині тут проживають 1380 чоловік, з них 525 пенсіонерів та майже 200 дітей.
Нещодавно в селі відбулися загальні збори громадян, в яких взяла участь заступник голови райдержадміністрації Н.М. Грицик. Чим живе громада? Що вдалося зробити торік? Які проблеми слід розв’язувати в першу чергу?
Про це розповів сільський голова М.Г. РУДЬ.

– Рік, що минув, був для нас незвичайним. Вдалося виконати річний бюджет на 101,5%, завдяки чому уникнули заборгованості по заробітній платі. Всі установи були забезпечені паливом і працювали круглий рік.
Минулого року проведено чотири сесії сільської ради та 12 засідань виконкому, на яких обговорювалися різноманітні питання життя і діяльності громади, приймалися відповідні рішення та здійснювався контроль за їх виконанням. Зроблено взагалі чимало: впорядковано сміттєзвалище, кладовище, відремонтовано 300 метрів дороги по вулиці Молодіжній тощо. Але й проблеми не обминули нашу громаду.
Найперше, багато мешканців села у віці від 20 до 50 років без роботи, та ще й держава приймає такі закони, що селяни практично не можуть зареєструватися безробітними. Варто більше людей залучати через райцентр зайнятості на громадські роботи.
В сільських бюджетах практично немає коштів на розвиток села. Сьогодні потребує поліпшення стан сільських доріг, потрібно провести вуличне освітлення.
Низькими темпами розвивається мале підприємництво.
В селі 5 магазинів, в тому числі два бари, крім торгівлі, надаються послуги пилорами, по ремонту автомобілів та холодильників. Однак перукарні, швейної майстерні, лазні немає. Щоб усе це розвивати, потрібні кошти і допомога селу. В Поташні діє єдине велике підприємство – ВАТ «Явір-Агросервіс», від якого в основному надходять податки і яке надає посильну допомогу технікою тощо, але цього замало для того, щоб задовільнити всі потреби.
Однак не все так вже й погано в нашому селі. В Поташні діє сучасна школа на 195 учнів, де є комп’ютерний клас (8 комп’ютерів), круглий рік працює дитячий садок, який щоденно відвідують 3035 малюків, є музей, де проводяться престижні мистецькі пленери. Маємо нове, добротне приміщення ФАПу, працюють будинок культури, бібліотека, магазини. З 14 кілометрів доріг по селу 12 – мають тверде покриття, забезпечено регулярне автобусне сполучення з райцентром. В селі два водогони, які забезпечують водою 35 житлових будинків. Все наявне стараємося підтримувати в належному стані. Сподіваємося, що частково отримаємо кошти від держави на ремонт сільського будинку культури та дитсадка. Є позитивні зрушення й в роботі медицини на селі, закладів культури.
Підтримка людей, задоволення їхніх потреб та інтересів громади – ось в чому вбачаю свою діяльність та депутатів. Тільки тісно працюючи з керівниками установ та організацій села, можна буде вирішувати питання, які стоять перед громадою.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Котогура Тодосій Васильович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 3.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На благо людей і громади - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники