Живе село над бугом

 • Подобається5Не подобається
 • 22 Травня 2009 р

На знімку: в залі під час проведення зборів. Фото автора

Загальні збори громадян в Кошаринцях завжди відзначаються високою явкою мешканців.
Нинішнього ж року вони, без перебільшення, перетворилися на справжнє свято. І не тільки тому, що проходили незадовго до 9 травня, й завершилися святковим концертом. На зібранні урочисто проводжали на заслужений відпочинок односельчан, нагороджували переможців сільського огляду-конкурсу „Краща вулиця, кращий двір, краща територія” та активних учасників районного двомісячника з благоустрою, а також вручали подарунки та вітальні листи батькам, сім’ї яких поповнилися новонародженими. А ще жителі села мали змогу поспілкуватися не лише з місцевою владою та керівниками підприємств, а й з головою районної ради М.Г. Бурлакою, який взяв участь в зборах громадян.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих торік односельчан, голова сільської ради ветеранів А.Г. Грицик та ветеран праці А.Г. Плаксій від імені зібрання поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам, і лише після цього Кошаринецький сільський голова Л.В. Юхименко почала звітувати про роботу.

Суттєва підмога селянам – підсобні господарства

Нині в Кошаринцях мешкають 618 громадян, більше половини з яких пенсіонери, кожна четверта домівка пустує. Торік в селі справили лише одне весілля, народилося двоє малят, семеро громадян померли.
Не всі працездатні мешканці Кошаринців праце - влаштовані, але питання безробіття тут стоїть не так гостро, як в інших селах, адже 70-90 чоловік трудяться на ПП „Промтехагросервіс”, певна кількість – в цеху №6 ВАТ „Птахокомбінат „Бершадський”, решта – в закладах соціальної сфери та торгівлі, приватних підприємців – одиниці.
Бюджет Кошаринецької сільської ради, хоч і виконаний торік на 108,9% по власних надходженнях, невеликий, коштів бракує практично на все. Однак соціальному захисту населення, стверджує Лідія Василівна, приділяється належна увага: сім’ям з дітьми виплачується допомога, нараховується компенсація за тверде паливо, оформляються субсидії тощо.
Суттєва підмога селянам – підсобні господарства. В приватному секторі утримуються 226 голів ВРХ, в тому числі 99 корів, 1127 свиней, 18 коней та понад три тисячі голів птиці. Люди здають молоко, продають м’ясо. Недавно навіть Тульчинський маслозавод встановив холодильну установку для молока, завдяки чому працевлаштовано троє односельчан. Молоко приймає і ЗАТ „Бершадьмолоко”.
Правда, селяни хотіли б, і про це йшла мова на зібранні, щоб приймальна ціна його була вищою.
Особливу увагу місцева влада приділяє закладам соціальної сфери. В Кошаринцях гарна, сучасна школа, в якій навчаються 50 дітей. Це, за словами Л.В. Юхименко, зразкова установа села. Про здобутки учнів, педагогів, їх участь в громадському житті та проблеми освітянського колективу говорила й директор школи Н.Ф. Сорокопуд.
В Кошаринцях 51 дитина дошкільного віку, 34 з них відвідують дитсадок. Нинішнього року заплановано придбати і встановити санвузол, провести гарячу воду.
Сільрада за сприяння ПП „Промтехагросервіс” та ВАТ „Птахокомбінат „Бершадський”, завдяки спонсорській допомозі жителів спромоглася значно поліпшити умови праці сільських медиків – нині ФАП знаходиться в орендованому приміщенні, зроблено ремонт, придбано обладнання. Але, як зазначив у своєму виступі завідуючий ФАПом, депутат сільської ради І.Д. Ковальчук, ще потрібні кошти для ліцензування лікувального закладу.
Давно потребує ремонту клуб, не вистачає музичної апаратури та інструментів, бібліотеці потрібні нові книги.
Однак працівники культури не опускають руки, проводять різні заходи, концерти. Цікаво, що в Кошаринцях написано історію села, бібліотеки, про що розповіла депутат сільської ради Г.П. Бездітна.
Ще один пріоритет діяльності сільської ради – благоустрій. Толокою, в якій взяли участь більше 60 осіб, впорядкували меморіал загиблим воїнам, кладовище, завдяки спонсору А.А. Сухореброму встановили на ньому нові ворота, а завдяки С.С.
Царюку – пам’ятний знак жертвам Голодомору. Великий обсяг робіт виконано й в природоохоронній зоні річки.
Однак зроблено далеко ще не все. Потребують поліпшення дороги, санітарний стан села. Досі не розв’язана проблема вуличного освітлення, більшість установ не мають технічних паспортів, на території громади відсутні заклади побуту. Все, як правило, впирається в брак коштів.
Зворушливим та емоційним був виступ голови сільської ради ветеранів війни та праці А.Г. Грицика, який говорив не стільки про матеріальні, скільки про людські цінності.
За будь-яких умов, закликав Андрій Григорович, ми не повинні втрачати патріотизму, сумління, відповідальності, благородства, любові до праці, дисципліни.
Одне з джерел поповнення сільського бюджету, наголосив у своєму виступі голова районної ради М.Г. Бурлака, – участь в різноманітних конкурсах проектів та програм розвитку територіальних громад. Більше уваги слід приділяти енергозберігаючим технологіям, розвитку малого підприємництва, наданню побутових послуг населенню.
Михайло Григорович відзначив згуртованість, злагоджені дії сільської ради і керівників місцевих підприємств, організацій і установ, активність і небайдужість громадян до своєї долі. Більш ефективніше слід працювати й депутатам, адже лише дієва сільська громада може створити своїм жителям кращі умови життя.
Загальні збори громадян продовжилися урочистостями. Членам територіальної громади О.К. Терінчик, Г.С.
Мамализі, Л.К. Городновій, Т.Б. Мустафіній, М.М. Грицик, В.Г. Токаренку та О.М. Тиличук за багаторічну плідну працю та з нагоди виходу на заслужений відпочинок сільський голова Л.В. Юхименко висловила щиру вдячність і піднесла хліб-сіль. Скромні подарунки й вітальні листи отримали Т.В. Фадєєва і А.В. Білокур, сім’ї яких торік поповнилися новонародженими.
Колектив Кошаринецької ЗОШ І-ІІ ступенів та 34 жителі села теж відзначені грамотами та подяками за активну участь в сільському оглядіконкурсі „Краща вулиця, кращий двір, краща територія”.
А завершилося зібрання чудовим святковим концертом колективів художньої самодіяльності та виконавців Сумівського сільського будинку культури.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.
с. Кошаринці


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
4 фото   
<b>Науково-практична конференція «День поля»</b><br />21 червня 2011 року на базі Бершадського району в залі засідань управління агропромрозвитку відбулась...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Верхолюк Василь Олексійович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 07.02.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Живе село над бугом - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення