Не прибутком єдиним опікуються у ТОВ «Надбужжя Плюс»

 • Подобається5Не подобається
 • 12 Червня 2009 р

На знімку: (зліва направо) свинарка Г.С. Карпова і завідуюча СТФ О.Д. Гайдук оглядають поросята біля свиноматки. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА

Якщо не вдаватися у деталі, то чернятське господарство ніколи не належало до розряду тих, які називали відстаючими чи безнадійними. Але і тут мали місце спади та підйоми. На сьогодні з приходом інвестора – віце-президента та академіка Академії економічних наук України О.В. Пешка, дедалі помітнішими стають сліди його діяльності.
Торік, наприклад, господарство було одним з кращих по врожайності зернових. Нині знову виділяються всі необхідні кошти для виробництва сільгосппродукції.
Як виконавчий директор О.І. Года, так і головний агроном В.І. Лавренюк скаржаться хіба що на небесну канцелярію, яка щось не дуже була щедрою весною на дощі.

Постійна вимога інвестора до спеціалістів господарства при виділенні грошей

А вологи он як потребує озимина на 800 гектарах, на 300 – соняшник і на такій же площі льон, на 150 – соя і на 650 – кукурудза. Причому, посіви в основному в гарному стані.
Всі культури, як і передбачалося технологіями, підживлено мінеральними добривами, прагнуть не відставати і у плані хімічного захисту рослин. Інвестор не тільки не шкодує на все це коштів, а ще й виділяє їх на впровадження нового, на проведення дослідів. Наприклад, у цьому році тут випробовують на озимій пшениці, ячменеві і соняшнику стимулятор росту рослин – фітоцид, що є своєрідним кроком у пошуках шляхів нарощування продуктивності гектара.
А от щодо самої стратегії виживання, чим тепер переймаються у кожному господарстві, то на цю тему, відвідавши Чернятку, справедливо буде повести мову більш детально. У даному напрямку тут почали працювати одними з перших ще у пору, коли в сільськогосподарському виробництві могло бути усе гаразд. Наприклад, за вирощування льону взялися не тільки тому, що він хороший попередник під озимі, а ще й тому, що вже у вересні, коли на пшеницю ціни ще, як правило, не складаються, льон легко реалізується. Та ще й з цінами на нього ніколи не виникало непорозумінь. Відколи перестали сіяти горох, зменшили площі багаторічних трав, кращого попередника під озимі, як ця культура, годі й шукати. Та ще й технологія його вирощування не така вже й вибаглива.
Орієнтуючись на перспективу, що теж можна розцінювати як крок на виживання, в господарстві змонтували газову зерносушарку. Хоч разом з підведенням голубого палива це обійдеться до 800 тисяч гривень, вона, бе - зумовно, себе виправдає.
Тож інженерна служба, очолювана В.В. Пастухом, а також енергетики, яких очолює О.М. Макарчук, прагнуть діяти у ногу з часом не тільки в цьому плані. На насіннєвому заводі, наприклад, встановили нову зерноочисну машину "Алмаз". Вона пневматична і не травмуватиме зерно, тому покращиться якість насіннєвого матеріалу.
Здавалося б, яку віддачу можна мати від гірчиці. А от у Чернятці, вирощуючи її на ста гектарах, вважають, що це високорентабельна культура. Та ще й неабиякий попередник під озимину.
Щоб іти в ногу з технологіями, планомірно здійснюється оновлення технічного арсеналу. Замінивши раніше зернові сівалки, у цьому році мають намір придбати ще дві для посіву соняшнику і кукурудзи.
А взагалі, у цьому господарстві, де 2750 гектарів землі, достатньо техніки не тільки для обробітку, а й збирання врожаю та його перевезення, доробки.
Незважаючи на технічний прогрес, А.В. Пешко постійно дає настанови місцевим керівникам, щоб не зменшували кількість працюючих. Саме з цією метою утримують свиноферму і механізований загін у Хмарівці, хоч давно вже можна було б сконцентрувати як поголів'я худоби, так і техніку в Чернятці.
А з приводу того, чому ситуація в бригадному селі дещо напруженіша, дають таке пояснення: що яким би не було дерево, центральна гілка завжди товстіша, ніж другорядні. Однак керівництво ТОВ "Надбужжя плюс" робить все від нього можливе на даний момент, щоб підтримати і це село. Наприклад, маючи насіннєвий завод і відповідну базу біля нього, давно вже можна було б забрати з Хмарівки зерносклад. Але цього не роблять, щоб і хмарівчани мали хоч якусь роботу. Та й приміщення збережеться.
Своєрідний підхід у Чернятці і до ведення твариництва. Жаль, звичайно, що немає тут вже великої рогатої худоби, проте є племзавод по вирощуванню молодняка свиней. Тільки за один день, коли готувався цей матеріал, реалізували 40 поросят, і попит на них не спадає.
Економічну вигоду підрахувати не важко, адже від однієї свиноматки за один опорос отримують 11 поросят.
Всього ж основних свиноматок тут 140. А якщо рахувати ще й другий опорос за рік?
Доглядає за поголів'ям колектив, у якому, рахуючи охоронників, 11 чоловік. Є власний мінікомбікормовий завод.
Щоб були зруйнували тваринницькі приміщення, як це сталося в інших селах, що з того мали б?
Постійна вимога інвестора до спеціалістів господарства при виділенні грошей – не лише турбота про виробництво, а й про село, про ветеранів, заклади бюджетної сфери. Тому й надають тут допомогу і в упорядкуванні території громади, дитячому садку, школі, сільській медицині.
Тобто дбають не лише про прибутки.
Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
3 фото   
<b>Що не громада – то інша рада</b><br />Такий висновок напрошувався після чергового візиту голови райдержадміністрації О.Ф Снігура і керівників структурних...
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
2 фото   
<b>6 червня - День журналіста України</b><br />День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Уманський Микола Ахремович (1897) 1897 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.02.45. Похов. с. Підкривань, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Не прибутком єдиним опікуються у ТОВ «Надбужжя Плюс» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення