Fridge magnet wooden gears

На партнерських умовах

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Листопада 2009, 09:35

Успіхи при збиранні зернових культур, особливо пізньої групи, значною мірою залежать і від того, наскільки налагоджено ще й доробку зерна, зокрема сушку, а також зберігання.
Одним з підприємств у районі, яке на партнерських  умовах допомагає сільгосп виробникам вирішувати дану проблему, а заодно і транспортувати урожай, формувати відповідні партії на реалізацію, є ТОВ «Рег-Він-Агроресурс», яке діє на базі колишнього комбікормового заводу у Джулинці. Начальник виробництва цього підприємства О.В. Скрипник розповів, що пік сезону переробки у цьому році минув дещо раніше звичних строків і що працювали тільки відсотків на вісімдесят від наявних потужностей.
Справа в тому, що цьогорічна осінь була засушливою, і зерно у багатьох господарствах реалізувалося безпосередньо з полів. А поспішали на місцях це робити через те, що потрібно було якось покривати кредити.

Здавалося б, дивним є те, що у Джулинку вже надійшов природний газ, а сушильне господарство тут ще на пічному паливі.  Але спеціалісти підрахували, що затрати на сушку при використанні голубого палива при нинішніх цінах на нього і пічного були б приблизно однаковими. При умові, що пічне паливо було б високої якості. Насправді, вартість просушування залежить в основному від вологості зерна, яке поступає.
Якщо, наприклад, до його показника 20-22 відсотки господарства ще якось можуть обходитися без послуг даного підприємства, то при вищій – аж ніяк. Адже вологе зерно дуже швидко втрачає якісні показники і стає непридатним. А тут склади сертифіковані і є можливість просушене і доведене до відповідних кондицій зерно одразу ж реалізовувати, відправляти у порти тощо.
Звичайно, на підприємство нічого не прийшло само собою. Його модернізували ще декілька років тому, встановили нову сушарку потужністю 50 тонн зерна на годину.
У планах – підвестище й природний газ. Але про всяк випадок одну сушарку таки залишать на пічному паливі.
Є тут ще і третя, барабанного типу, яких немає більше ніде в районі, але вона малопотужна.
У планах також наростити пропускну здатність даного підприємства. Якщо зараз тут може одноразово зберігатися до 13,5 тисячі тонн зерна, то осучаснення технологій дасть змогу збільшити цей показник, а заодно і оперативність виконуваних робіт.
Все це надалі значною мірою залежатиме, звичайно, від власника, зокрема,фінансування. Однак на даний момент важливим є те, що якихось надзвичайних проблем тут, здається, нема. Робиться все, щоб зберегти колектив.
А це у розпалі сезону до сорока робочих місць. Щоправда, по його завершенню їх кількість дещо зменшується.
Немаловажно,що тут власний автотранспортний парк.
Адже половина виробничого процесу пов’язана з автоперевезеннями. З метою здешевлення послуг у даний час працюють надтим, щоб цього досягти.
Скористатися послугами даного підприємства чи ні – справа, звичайно, керівників господарств. Однак хто це вже практикував, прагне підтримувати зв’язки з даним колективом і надалі. У цьому році, наприклад, одними з найактивніших партнерів  джулинчан стали поташнянське сільгосппідприємство, ТОВ «Чарівна нива», фермерські господарства Джулинки «Ромашка» і «Троянда». Везли зерно навіть з Уманщини та Гайворонщини.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
48 фото   
<b>ШЛЯХОВА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кісик Ксенофонт Климович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На партнерських умовах - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники