Fridge magnet wooden gears

На заваді обмолоту – погода

  • Подобається3Не подобається
  • 2 Серпня 2010, 06:41

І комбайнер Володимир Анатолійович Товмаченко з ТОВ «Лан» (на знімку зліва направо), і головний агроном з цьоцього ж господарства Анатолій Петрович Кифорук, і головний агроном управління АПР РДА Юрій Андрійович Благодир обома руками за таку культуру на наших полях, як горох. На жаль, він поки що чомусь не в ціні. Фото Григорія ЧЕРЕУШЕНКА.

Спочатку метою даного рейду-перевірки було визначитися, як на місцях дотримуються вимог охорони праці, наскільки учасники жнивного комплексу робіт забезпечені найнеобхіднішим, та і взагалі, як ведуться жнива, який настрій в їх учасників. Адже саме о цій порі у сільськогосподарському виробництві зростає кількість працюючих, тож зростає і ймовірність виробничого травматизму, через підвищені темни робіт іноді можуть порушуватися технології.

Варто було лише наблизитися до жнивного лану ПП «Промтехагросервіс» села Кошаринець, як вже з одного тільки зовнішнього вигляду хлібостою було зрозуміло, що урожай вже аж занадто проситься в комору.
Але на полях була тиша. Як і у більшості господарств, тут диктували погодні умови.
Земля вже, мабуть, не в змозі була увібрати стільки вологи, тож обабіч полів виднілися калюжі.
Механізаторам цього господарства, як і керівникам, не дорікнеш, що не підготувалися до жнив і втратили строки збирання, та і комбайнів тут більше, ніж вдосталь, для такого за величиною сільгоспформування. Але спробуй дати раду вирощеному за таких умов. Якщо навіть і вихопити з поля зерно підвищеної вологості, що з ним тоді робити на зернотоку, особливо, коли такого буде багато. Хіба це не напасть на хліборобів цього господарства, коли, здавалося, робиться тут все, та і організація праці на рівні, а от жнива даються аж надто непросто.
До речі, щодо організації праці, то своєрідною ознакою того, що керівники і спеціалісти тут на своїх, як кажуть, місцях, є хоча б те, що у ремонтній майстерні завжди прибрано, у чому незаперечна заслуга бригадира тракторної бригади Г. В. Терінчика, він же виконує обов’язки завідуючого майстернею. На кожному кроці на видноті і сліди діяльності інженера з охорони праці В. М. Грицика – виставлені інструкції, наочна агітація, таблички із застереженнями. Причому, не тільки у механізованому загоні, а і на полях. Для механізаторів обладнано літній душ, що є дуже доречним в умовах цьогорічної спеки.
Григорій Васильович запевнив, що турбота про людину праці у них – понад усе.
Тільки створивши людям настрій і відповідні умови, можна від них щось вимагати.
Однак, скориставшись нагодою, він попросив висловити подяку через газету ще й керівникові їхнього господарства С. С. Царюку, який навіть в умовах кризи нічого не шкодує на такі цілі. Та і взагалі, Сергій Станіславович, на його думку, такий, що і сам ніколи не знає спокою на роботі, і керівників середньої ланки заставляє бути такими.
Урожай у Кошаринцях, безумовно, зберуть, але надто нелегко, було видно з усього, це дається.
Немає ніякого сумніву в тому, що урожай буде зібраний і на полях маньківського господарства. Тим більше, що на день, коли готувався цей матеріал, озимий ячмінь вже було обмолочено, механізатори приступили до обмолоту гороху.
Здавалося б, скільки там тієї культури, тим більше, що сорт посіяли із прямостоячих і його обмолот здійснювали прямим комбайнуванням. Однак, знову ж таки, у полі змушені були розв’язувати цілу головоломку, з якого боку краще підійти до його збирання, щоб не допустити втрат через поляжки, і керівник господарства С. П. Савченко, і головний агроном ТОВ «Лан» А. П. Кифорук, і бригадир М. Д. Коваль. Отже, знову далися взнаки погодні умови. Можна було б он скільки намолотити за цей час, наприклад, озимої пшениці, але змушені буди витрачати дорогоцінні погожі години на горох, урожайність якого теж була непоганою.
Але і це ще не вся напасть.
У багатьох господарствах через те, що дана культура не в ціні, взагалі перестали його вирощувати. У Маньківці ж спеціалісти далекоглядніші і посіяли все-таки його тому, що він залишає після себе більше 60 кілограмів азоту в грунті на кожному гектарі і є добрим попередником, поліпшує саму структуру грунту, та і на корм є непоганою білковою культурою. От тільки ніяк не можна зрозуміти політику тих, хто формує закупівельні ціни на нього. Невже спеціалісти у верхах не розуміють усіх його переваг?
Непогано підготувалися до жнив і в ПСП «Еліта», де керівником А. С. Пшик.
Маючи три зернозбиральних комбайни імпортного виробництва, на жнивах ще й сусідам можна було б допомогти, зважаючи на їх продуктивність. Навіть перекидку техніки з відділка на відділок за десятки кілометрів тут не вважають проблемою, бо звикли до цього. Однак, знову ж таки, на заваді обмолоту стали у цьому році погодні умови. А тут ще й займаються насінництвом зернових. Спробуй вловити момент, щоб з обмолоченого зерна відібрати ще й високоякісне насіння. З цією метою від збирально-транспортних загонів ні на мить не відходять спеціалісти.
Коли готувався цей матеріал, у цьому господарстві все ж зуміли обмолотити на значних площах і озимий ячмінь, і ріпак. Однак не дає спокою тутешнім керівникам, на додачу до всього, ще одна напасть, яку організували самі собі. Днями відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та інших соціальних виплат, і серед боржників було назване ПСП «Еліта». Причому, не тільки названо, а і визначено строки погашення заборгованості. Отже, крім збирання урожаю, тут доведеться вирішувати ще й цю проблему.
Так, надто нелегкі у цьому році жнива. Однак все ж набагато легше вони даються тим господарствам, де не накопичуються оті проблеми, а робиться все, щоб вирішувалися вони негайно, як кажуть, в робочому порядку.
Рейдова бригада: Юрій БЛАГОДИР, головний агроном управління АПР РДА; Григорій ЧЕРЕУШЕНКО, інженер з охорони праці управління АПР РДА; Павло КУШПЕЛА, кор. газети.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Галамага Максим Филимонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Гв. козак. Загинув 29.03.45. Похов. с. Банів, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На заваді обмолоту – погода - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники