Особливо велику роль відіграє заготівля кормів, а також підготовка до зимівлі тваринництва взагалі. Тобто, як підготуємо приміщення, в якому стані увійде в зимовостійловий період худоба, таку і матимемо від неї віддачу.
Заготівля кормів, яку слід вважати основою з основ, вже закінчується. В цілому по району закладено вже 544 тонни сіна, або по 3 центнери в розрахунку на корову. Тенденція ж по району склалася така, що більше уваги приділялося заготівлі сінажу – його вже заготовлено по 4,8 тонни на корову, або 9520 тонн. Мінімальна потреба цього виду корму – 4,2 тонни на корову.
Але основою з основ є курс району на силосо-концентрований тип годівлі худоби.
Тому силосу вже заготовлено 34762 тонни, або по 14,6 тонни на корову.
Серед лідерів по заготівлі кормів – Бершадська філія ЗАТ «Зернопродукт МХП», де вже заготовлено по 26 тонн силосу на корову. У шляхівському, осіївському господарствах його теж вже заготовлено більше запланованого. Успішно триває заготівля цього виду корму і в багатьох інших господарствах.
Отже, як тільки ми вже відсьогодні матимемо достатню кількість силосу, як це щороку практикується в кращих господарствах, то і домагатимемося відповідної продуктивності худоби. У Бершадській філії ЗАТ «Зернопродукт МХП», наприклад, продуктивність корів за минулі роки перевищувала п'ять тисяч кіло - грамів молока. Не меншою вона прогнозується і в цьому році.
Звичайно, не менш важливим моментом є заготівля зернофуражу, якого вже заготовлено по району 89 відсотків від потреби. З початком збирання кукурудзи баланс кормів швидко поправиться, і, без всякого сумніву, тваринницька галузь у цьому році буде стовідсотково забезпечена кормами.
Отже, зимівля худоби обіцяє бути успішною. Проблемних господарств у цьому плані немає. Залишається лише відстежити, щоб кормові запаси були якісними. А для цього вже відтепер потрібно відібрати їх зразки для дослідження в лабораторії і визначення якісних показників.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління агропромислового розвитку РДА.