Fridge magnet wooden gears

Великий день Дяківки

 • Подобається4Не подобається
 • 29 Вересня 2010 р

Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Село це невелике, проживає тут трохи більше 650 чоловік. Та й до райцентру далекувато – 42 кілометри. Але подія, що відбулася тут минулої суботи, засвідчила, що Дяківка – не така вже й глибинка. Розміщена вона неподалік збігу кордонів аж трьох центральних областей України – Вінницької, Кіровоградської, Черкаської. Завдяки зусиллям місцевих трудівників та керівників тутешнього сільгосптовариства, депутатів сільської ради село не потрапило колись до чорного списку безперспективних.

Навпаки, тут досить розвинута соціальна інфраструктура, впорядковані асфальтовані вулиці, двори. Гарно тут у будь-яку пору року. А цей день видався не тільки погожим, теплим, сонячним, а ще й таким, що назавжди запам’ятається і увійде в історію села, яка нарахувала вже двісті вісімдесят сторінок-років.
Вереснева субота увібрала в себе аж три знаменні події – відзначення 280-річчя Дяківки, відкриття музейної кімнати і урочисте завершення газифікації села. Тож по праву жителі села назвали цей день великим.
Розділити потрійну радість селян приїхали голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, голова райради М.Г.
Бурлака, заступник голови правління ВАТ «Вінницягаз» В.М. Баранов, начальник Бершадського управління газового господарства Ю.М.
Баранов та інші. Спочатку гості з великим інтересом оглянули експозицію кімнати-музею, де зібрано чимало цікавих документів, речей, знімків – символів минулого і сучасного. Перед входом до зали було влаштовано виставку робіт місцевих вишивальниць Лариси Новаторської, Надії Бондаренко, Нелі Малкіної (згодом вони були відзначені за активну участь у гідному представленні Дяківки на районному рівні). А потім відбулися урочистості, в ході яких їх учасники перегорнули сторінки славної історії села, вшанували односельчан, переглянули надзвичайно змістовний концерт.
У короткому виступі сільський голова Ю.С. Джус розповів про село, засноване в 1730 році уманським дяком Сугаком (звідси і назва).
Звернувся до земляків і голова місцевого сільгосптовариства «Промінь» В.В. Довгополюк. З вітальними промовами виступили керівники району О.Ф. Снігур та М.Г.
Бурлака, які відзначили працьовитість дяківчан, славну історію села.
На святі було вшановано найстарішу жительку Дяківки Марфу Лавренюк, 1913 року народження. Віншували в цей день і подружжя, які в нинішньому році відзначили п’ятдесятирічний ювілей спільного життя. Серед них – Микола і Тамара Іщенки, Михайло і Тетяна Клітченки, Петро та Євгена Бондаренки, Олександр та Галина Краснозеї, Петро і Олександра Гвардії. А Михайло та Лідія Сиваки прожили в парі вже п’ятдесят п’ять років.
Особливо зворушливо проходила процедура поздоровлень жінок, які народили дітей у нинішньому році. Незважаючи на те, що село невелике, у 2010 році тут вже народилося одинадцятеро малюків. А це означає, що Дяківка має майбутнє.
Варто зазначити, що дійство, яке відбувалося, проходило дуже зворушливо, емоційно, виступи були короткими, але щирими. Вміло вела програму учителька місцевої школи О.М. Сухолєнцева, яка, до того ж, гарно співала, координувала дії юних учасників свята, які вручали відзначеним квіти та короваї. Взагалі, концертна програма була добре продумана і органічно доповнювала урочисту частину заходу.
Після завершення першої частини заходу всі присутні перейшли до приміщення сільської ради, де перед входом відбувся урочистий мітинг з нагоди запалення голубого вогника в селі. Це справді була незабутня і, мабуть, найважливіша подія в історії Дяківки останніх років. Як би не дорожчав газ, все одно з ним приходять у село величезні зручності. Та скільки зусиль довелося прикласти, щоб настала ця урочиста мить! Були й ті, хто не вірив у те, що село буде з газом. Як сказав сільський голова Юрій Джус, саме таким скептикам він найбільше вдячний, адже така їхня позиція була величезним стимулом, щоб зробити все якнайкраще і довести, що віддалене село стане ближче до благ цивілізації, ніж ті, які географічно ближче до центру.
Тут також виступили з привітаннями керівники району, які особливо відзначили, що для підвідного газопроводу до Дяківки було виділено з районного бюджету 563 тис.
грн. – подібних коштів не отримала для цього жодна територіальна громада. Керівник кооперативу по сприянню газифікації села, директор школи М.М. Данішевський від імені всіх, кого тепер зігріватиме голубий вогник, щиро подякував газівникам, які протягом кількох років не рахувалися з часом, щоб якісно і надійно провести всі необхідні роботи.
Коли О.Ф. Снігур та М.Г.
Бурлака з допомогою найменших жителів Дяківки запалили справді благодатний вогонь, невеликий майдан перед сільською радою наповнився щирими оплесками (на знімку). Така довгождана хвилина! Такий великий день!
Після мітингу в центрі села гості завітали до оселі ветерана праці Л.І. Клітченко та її сина – інваліда дитинства Дмитра на вулицю Жовтневу. Які раді були господарі, що в їхню хату прийшов природний газ! Цю радість не можна описати словами, треба було бачити ці емоції, чути слова вдячності, які лунали на адресу всіх, хто причетний до великої події.
Дяківка – одне з наймолодших сіл району. Без сумніву, подія, що відбулася тут минулої суботи, стане вагомою сторінкою в її історії.
Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Олексійчук Максим Леонтійович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Великий день Дяківки - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення