Fridge magnet wooden gears

У добрий час, красносільські цукровари!

  • Подобається8Не подобається
  • 29 Вересня 2010 р

На знімку: керівництво заводу та гості разом з робітниками під час молебна в цеху. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Читачі районки, мабуть, іще пам’ятають розповіді на її сторінках про те, як робітники Красносільського цукрового заводу виступили на захист свого підприємства, коли постала загроза його знищення.
Хоч протистояння тривало два роки, нинішньої осені, після такої перерви, тут знову розпочався сезон цукроваріння.
Розповідають, що коли минулого четверга о сьомій годині вечора над Красносілкою прозвучав перший пробний його гудок, який символізував початок сезону цукроваріння, чимало жителів села, особливо ветеранів даного підприємства, плакали.

А щодо перспектив заводу, то вона наяву – вже у цьому сезоні цукроваріння є домовленності на поставку цукросировини з восьми районів трьох областей

А вже наступного дня, у п’ятницю, в одному з центральних його корпусів зібралося чимало виробничників, у присутності яких отець Михаїл з чернятського і хмарівського православних приходів і отець Роман з маньківського відправили молебен «Перед початком всякої доброї справи» і акафест «Православному підприємцю», а також освятили завод.
Присутній на даному зібранні перший заступик голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, якому близькі проблеми цього заводу, бо сам тут колись працював, відзначив, що його пуск є подією історичного значення не тільки для села, а й усього району. Бо залишилося вже тільки декілька підприємств, які формують економічний потенціал Бершадщини.
Він висловив надію на те, що керівництво даного заводу і надалі докладатиме всіх зусиль, щоб підприємство залишалося діючим, і щоб всі відчували від того не тільки моральне, а й матеріальне задоволення.
Те, що дана подія є досить хвилюючою, відзначив у своєму виступі і заступник голови районної ради П.А. Сугак. Адже відроджується, зробив він наголос, один з кращих колись цукрових заводів Вінниччини.
Красносільський сільський голова В. Г. Бєляєва, яка теж допомагала, щоб зберегти цей завод, виступаючи, насамперед дякувала його нинішнім співвласникам в особі директора Н.О. Дзицюк за розуміння проблем громади і матеріальну підтримку, яку вона надає селу. Далі вона відзначила, що їй неабияк приємно, що колектив таки вистояв, і для багатьох представників громади тепер будуть робочі місця. Валентина Григорівна вручила керівнику підприємства хліб і сіль – як символ радості й добробуту та грамоту сільської ради за відновлення виробництва на Красносільському цукровому заводі.
Н.О. Дзицюк, в свою чергу, згадала, як вісім місяців тому прийшла на це підприємство, і навіть статтю у нашій районній газеті під заголовком «Зоря над Красносілкою».
Було за цей період, за її словами, все – і недовіра, і недофінансування. Але стремління колективу до перемоги все-таки взяло верх. При цьому вона низько вклонилася, і робила це не раз, його представникам, дякуючи за підтримку. Але це, тут же зробила вона наголос, лише перші радість і перемога. Остаточно підсумки буде підбито по завершенню сезону цукроваріння. А для того, щоб все складалося благополучно, потрібно буде і працювати на тій же ноті, яку взяли з самого початку, відстоюючи підприємство.
По 45 років відпрацювали на даному підприємстві брати Віталій та Аркадій Запалови.
І тільки через сльози радості не наважився виступити один з них, коли йому надали слово. Але в розмові з кореспондентом висловив побажання, щоб на цьому заводі працювали у майбутньому ще й діти та онуки жителів Красносілки та навколишніх сіл.
Чимало зусиль, звичайно, було докладено, щоб заново відродити у нас цукрову галузь. І приємно, що спільні зусилля Н.О. Дзицюк, влади і керівників буряківничих господарств дають перші позитивні результати. Бо недоліки можна долати, якщо того прагнути разом. Адже від роботи підприємства вигода буде всім, а головне: будуть робочі місця – будуть надходження і до бюджету.
Щоправда, майже шість з половиною мільйонів гривень довелося вкласти, щоб «вдихнути» у дане підриємство друге життя, зазначила його директор. За цей період було зроблено стільки, що більше просто неможливо було б зробити, маючи на те навіть кошти. Бо на це потрібен час і терпіння. Обладнали навіть їдальню, у якій безплатно харчуватимуться робітники.
До 550 працюючих знайдуть тепер тут для себе роботу. А щодо перспектив заводу, то вона наяву – вже у цьому сезоні цукроваріння є домовленності на поставку цукросировини з восьми районів трьох областей. А у жовтні поставлятимуть її залізницею ще й з Одещини.
Поки відбувалося дане зібрання, на кагатне поле цукрозаводу один за одним прямували буряковози. Будемо сподіватися, що кількість сировини завезеться в достатній кількості для ефективної роботи заводу.
Так, у ході відродження даного підприємства було багато непорозумінь, однак те вже, хочеться вірити, позаду.
Директор підприємства навіть зізналася, що хоч сама вона з приїжджих, але вже непомітно для самої себе починає вживатися у наші місця.
А сльози радості ветеранів, викликані пуском підприємства, то, на її думку, гарна ознака. Її не підробити.
Нам було приємно почути думку директора, що у Краносілці взагалі особливі люди.
Потрібно було лише бачити їх очі, як вони все більше переконувалися, що сезон цукроваріння розпочато. А з такими людьми можна долати всі проблеми.
Тож у добрий час, красносільські цукровари!
Павло БАЙДАЛЮК, Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Галамага Максим Филимонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Гв. козак. Загинув 29.03.45. Похов. с. Банів, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У добрий час, красносільські цукровари! - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники