Fridge magnet wooden gears

Підтвердили звання "народного"

  • Подобається13Не подобається
  • 1 Січня 2011 р

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня»

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури добре відомий не лише в районі, а й в області та за її межами. Любов до пісні, чарівної мелодії об’єднала в один колектив більше десятка людей. Нині ансамбль складається з одинадцяти учасників, яким акомпанує ветеран культосвітньої ниви Б.Ф. Слободяник. Колектив спочатку очолювала Г.П. Четвертинівська, а тепер – Ю.І. Уманський, соліст, який до того ж добре грає на сопілці та бубоні.

В репертуарі самобутнього ансамблю близько двохсот пісень, в тому числі і місцевих композиторів-аматорів та його активної учасниці А.І. Білюги, яка написала їх вже більше двадцяти. Самодіяльні артисти майстерно виконують українські народні, весільні, купальські, військовопатріотичні пісні, колядки, щедрівки та народні дійства. Чимало творів аматори-вокалісти переймають від старожилів і виконують їх без музичного супроводу. В планах колективу – записати диск таких пісень і зняти відеофільм.

Оригінальні та барвисті й костюми його учасників.

Бирлівський фольклорний ансамбль – неодмінний учасник районних свят і концертів.

Він гідно представляє самобутню культурну спадщину Бершадщини на різних конкурсах та фестивалях. Так, два роки тому колектив брав участь у фестивалі народної творчості Національного Сорочинського ярмарку у Полтаві, де виборов диплом першого ступеня. Незабутні враження та почесні нагороди залишились в учасників ан самблю від поїздки торік у Калинівку на перше Всеукраїнське літературно-мистецьке свято імені Степана Руданського.

Наступним за великим переліком концертної діяльності є згадка про Оратів, де бирлівчани взяли участь в регіональному фестивалі «Хустка тернова», який проходив на садибі відомої журналістки Ганни Секрет під назвою «Театр на городі». Бирлівський ансамбль протягом останніх років традиційно запрошують на обласне свято фольклору імені Гната Танцюри, яке проходить у Гайсині.

На особливу увагу заслуговує і проведення в обласному центрі цьогорічних Різдвяних свят під назвою «Різдвяне диво», де учасники бирлівського ансамблю в яскраво оформлених українських традиційних костюмах із Вертепською Зіркою, пішою ходою з виконанням колядок пройшли містом. Їм аплодували тисячі жителів та гостей Вінниці. Самодіяльних артистів було нагороджено дипломом за збереження і популяризацію традицій рідного краю.

Вдалою була і поїздка колективу цьогоріч до Новоград-Волинського, де на високому державному рівні відзначалось Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела», звідки аматори повернулися теж з нагородами.

Перелік різноманітних заходів за участю ансамблю був би не повним, якщо не згадати при цьому його активну участь в обласному фестивалі українського борщу, де колектив виборов третє місце. І зовсім недавно бирлівські аматори взяли участь в концертній програмі свята в рамках Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом».

– Усього цього могло б і не бути, – переконана директор Бирлівського сільського будинку культури, учасниця народного фольклорного ансамблю «Берегиня» Л.Б. Уманська, – якби не активна підтримка та допомога голови райдержадміністрації О.Ф. Снігура, начальника відділу культури та туризму РДА Н.М. Герасимчук, директора Бершадської філії ЗАТ «Зернопродукт МХП» Ю.М. Шульца та керуючого бирлівським відділком цього товариства П.П. Гуртового, голів правлінь ВАТ «Птахокомбінат «Бершадсь - кий» І.І. Андрушка, Бершадського районного споживчого товариства М.П. Слісарчука, СТ «Надія» І.Г. Демчука, директорів приватних підприємств «Пітик» та «Лідер» О.М. Пітика та М.М. Вінницького, а також приватного підприємця О.М. Щербини. Ми щиро вдячні усім нашим меценатам і сердечно вітаємо їх з Новим роком та Різдвом Христовим.

Бажаємо їм міцного здоров’я, добра, щастя і благополуччя.

Залишається лише додати, що бирлівські аматори радують земляків уже десять років. Три роки тому колектив здобув звання «народного». Щойно ж стало відомо, що аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» на атестуванні знову підтвердив це звання.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Підтвердили звання "народного" - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники