Fridge magnet wooden gears

Влада - для людей, а не навпаки

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Березня 2011, 09:00

На знімку: голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур (зліва) розмовляє з жителями села разом із сільським головою В.М.Усатюком (справа). Фото Сергія КІСИКА.

Про проблеми, якими живе голдашівська територіальна громада, нещодавно йшлося на сході громадян цього села. Розповідалося про це і в районній газеті. Однак днями голова райдержадміністрації О. Ф. Снігур, разом з керівниками окремих управлінь та служб, знову завітав у це віддалене село. На цей раз у рамках наперед визначеного графіка прийому громадян, щоб вже безпосередньо під час прийому, а також відвідання трудових колективів, розібратися зі станом справ на місцях, почути запити та пропозиції людей.

Як і передбачалося, спочатку бажаючих потрапити на прийом було небагато, хоч про його проведення населення було поінформоване через об’яви. От що то значить повномасштабне попереднє обговорення ситуації у громаді на сході села. Тож голова райдержадміністрації запропонував всім відвідати школу, клуб, бібліотеку, дитячий садок, ФАП, торговельні точки, виробничі підрозділи тощо.

Справа в тому, що стиль його роботи, як і всієї райдержадміністрації, тепер такий, що перед тим, як давати якісь розпоряджання, приймати відповідні рішення, щось від когось вимагати, керівники управлінь і служб повинні самі побувати на місцях, вникнути у всі сфери сільського життя і аж після цього робити відповідні висновки. Як засвідчує практика, такий підхід до вирішення невідкладних завдань дає набагато кращі результати.

Перед тим, як завітати в школу, на запитання від імені громади сільського голови В.М. Усатюка щодо виділення по гектару землі на соціальну сферу, як це практикувалося раніше, було дано роз’яснення, що так, як землі вже розподілені, відповідний указ про це вже втратив чинність, і земля тепер на соціальну сферу виділяється на загальних підставах. Попутно було також з’ясовано питання про шляхи залучення до робіт по благоустрою села жителів Голдашівки, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості. Оскільки в селі гостро стоїть питання про пасовище, то його вирішення було покладено на сільського голову і начальника відділу земельних ресурсів В.Д. Гладкого.

Директор школи Т.В. Волошина зустріла гостей на подвір’ї. Хоч від попереднього візиту минуло зовсім небагато часу, зміни на краще, наводив приклад О. Ф. Снігур, тут вже сталися. Зауваження були хіба що на адресу працівників харчоблоку. Попутно обговорювалося і питання, яким чином вже у цьому році заасфальтувати чи вкласти плиткою майданчик при вході у приміщення школи, що цілком можливо навіть при теперішньому безгрошів’ї.

Але гроші грішми, їх ніколи на все не вистачає, а елементарний порядок залежить, насамперед, не стільки від них, як від особистості того, хто очолює той чи інший підрозділ. Такий висновок було зроблено після того, як побували у бібліотеці, у будинку культури.

Єдиний недолік при теперішніх статках тут хіба що в тому, що не всі приміщення опалюються. Все інше робиться, наскільки дозволяє ситуація. А от виправдання, що одне з підсобних приміщень біля клубу без дверей тільки через те, що їх крадуть вже першої ночі після встановлення, не сприйнялися.

Бо навіщо тоді в клубі відповідальні працівники, врешті-решт міліціонер у селі? Тож влада тутмає продемонструвати свою значимість і силу, як це успішно вдається в інших селах. Впійманий на крадіжці – повинен десятому заказати, що цього робити не варто.

Питання виникали і до працівників дитячого садка, відвідуваність якого зовсім незначна. Якщо так триватиме й надалі, то може постати цілком закономірне питання щодо доцільності затрат на його утримання. Хоч батьки повинні розуміти, що діти мають виховуватися все-таки у дошкільних дитячих установах. Попутно обговорювалося й питання, яким чином можна буде вирішити проблему бездоріжжя до цього дитячого садка. Навіть доріжку з вулиці до вхідних дверей тут чомусь роками неспроможні організувати.

Відвідали того дня також ФАП і навіть православну церкву, які у Голдашівці не тільки під одним дахом, а навіть вхідні двері до них практично поряд. 3розуміло, йшлося не тільки про проблеми сільської медицини, а й про можливість відселення ФАПу в інше приміщення.

Щодо таких своєрідних оглядин Голдашівки представниками влади, то за те жителі цього села неодноразово тільки висловлювали подяки. Такого, за їх словами, вони не пригадують за всі роки незалежності нашої держави. Тож виходило, що люди наяву побачили, відчули, що нова влада діяти починає по-новому.

Приємно було побувати і в господарстві одного з фермерів П.М.Третяка. Підготовка до весняних польових робіт велася повним ходом. Посіви озимих культур було вже підживлено.

Однак вистачає у цьому селі ще проблем. Вислуховували, наприклад, скарги про крадіж ки в селі, порушення правил реалізації спиртних напоїв у магазинах, про що сер йозно було зауважено дільничному інспектору міліції і поставлено перед ним вимогу навести порядок.

Декілька громадян хоч і з запізненням, а також при йшли на прийом. Пенсіонер Г.Ю. Усатюк зі скаргою, що вже другий рік не може оформити субсидію. І, як виявилося, лише через те, що не було можливості зробити копію державного акта на землю, який якраз на реєстрації. Здавалося б, дрібниця, а людина змушена через неї втрачати.

Із найзлободенніших проблем села є ще й проблема бездоріжжя.

Де в селах є базові господарства, вона ще якось вирішується. У Голдашівці ж три фермери, і всі зареєстровані за її межами. Тож йшлосяі про те, як надалі все-таки залучити і їх до вирішення цієї проблеми. Дісталося «на горіхи» й представнику райавтодору, якого зобов’язали відремонтувати автобусну зупинку в селі.

Одним словом, роботи тут хоч і забагато, але відчувалося, що владою робиться все, щоб змінити ситуацію на краще. На заваді постає лише відсутність справжнього, або, як відзначалося, путнього інвестора, який би уболівав за село. Тож О.Ф. Снігуром, як і на сході села, було ще раз відзначено, що влада ще дає місцевим фермерам шанс щось виправити. Як тільки цього не станеться, Голдашівкою займеться хтось інший. Адже, щоб допомогти населенню, у влади поки що іншого виходу немає.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Гудзь Марко Васильович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Влада - для людей, а не навпаки - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники