Fridge magnet wooden gears

Якщо діяти в одному руслі

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Травня 2011, 12:08

Матеріали на сторінках районної газети із М’якоходу не рідкість, от і на цей раз ситуація у цьому селі під час приїзду минулої середи першого заступника голови райдержадміністрації В. М. Оркуша та керівників окремих управлінь і служб, згідно з графіком, була робочою, діловою.

Останні роки у даній громаді жодного разу не вдавалося застати когось із тутешніх керівників під час вирішення тих чи інших питань розгубленими, як це іноді буває, чи розчарованими. Дарма, що проблем у даній громаді могло бути навіть більше, ніж в інших.

Якщо в багатьох сільських радах постійно скаржаться на нестачу грошей, то у М'якоході сільський голова В. Д.Соловей придбав навіть газонокосарку, яка саме працювала того дня на футбольному полі в центрі села.

Коридори та класи тутешньої школи, у стінах якої навчаються 104 учні, теж зустріли затишком. На сьогодні у ній є вже навіть проточна вода, виношуються плани, щоб до першого вересня організувати ще й внутрішній санвузол.

За які кошти це зроблено?

Насамперед завдяки тому, що всі роботи тут прагнуть вести планово, обдумано.

Підводили, наприклад, воду до дитячого садка, який теж в приміщенні школи, то вона долучилася й собі. Матеріали придбали за кошти сільської ради, а от котлован до колодязя, а це до шестидесяти метрів, копали, щоб зекономити кошти, толокою. Кажуть, брали тоді лопати в руки і сільський голова В. Д. Соловей, і директор школи Ю. А. Грицик. Спортивний зал у стінах цієї школи, без всякого перебільшення, є осередком спорту для всього села. Те, що спортивна робота ведеться тут на високому рівні, засвідчує зайняте перше місце спортсменами цього села по волейболу серед дорослих. Так, як спортивний зал обігрівається, то життя у ньому вирує впродовж всієї зими. Кому не вистачає місць на волейбольному майданчику, поряд, у ще одній спортивній кімнаті, є тенісні столи, шахи, гирі і гантелі.

Активно займається спортом особисто і сільський голова. Але знову ж таки багато робиться для розвитку спорту у даному випадку самими спортсменами села. Сільський стадіон, наприклад, чи не єдиний у районі, обладнаний за останні десятиріччя при підтримці влади села на місці колишніх чагарників, які зовсім не прикрашали центральну його частину. Під роздягалку знадобилося реконструйоване, знову ж таки власними силами, приміщення колишньої водокачки.

От і проводяться у цьому селі різноманітні турніри. У тому, що тут цілорічно діє дитячий садок, який відвідують 33 дітей, знову ж таки заслуга керівництва сільської ради, СТОВ «Удич», а також сільгосппідприємства, яке очолює В. Я. Гондарук. Належне в цьому потрібно віддати і його директору Л. Г. Забіяці, яка, як ніхто інший, вже чимало років диктує політику виховання дошкільнят. У дитячому садку, як і в школі, багато робиться власними силами його персоналу, а також методом толоки.

У тому, що село не занепадає, а розвивається, що є робочі місця, велика заслуга й досвідченого господарника М.І. Баса.Тож в селі робиться все можливе, щоб взаємовідносини між персоналом об'єктів соціально-культурної та виробничої сфер складалися дружніми, в інтересах всієї громади.

Допомагати з ремонтом у класах школи під час літніх канікул тут вже стало традицією.

Щоб не виникало ніяких підозр, куди діваються кошти, батьки учнів навіть не збирають їх на це, а самі купляють необхідні матеріали на цей ремонт, самі ж його і виконують.

Щодо участі влади, то у даному випадку цього ж дня обговорювалася проблема, як можна швидко і дешево обладнати санвузол у школі. Адже не секрет, що не стільки вже дорогою і складною є сама ця робота, як кошти і час, які «з’їдає» виготовлення проекту.

У будинку культури цього села, де завідуючим М. С.Бовсунівський, на видному місці чималий стенд із грамотами та подяками, які вибороли тутешні учасники художньої самодіяльності. І знову ж таки стелю в даному осередку культури допомогла замінити сільська рада, решту ж робіт у ході його ремонту було виконано власними силами жителів цього села.

Сільський голова розповідав, що даний ремонт був досить непростим, але варто було тільки його розпочати, як далі справи пішли ніби самі собою. Нині вже виділено 15 тисяч гривень на придбання звукової апаратури. Те, що у цьому осередку культуру вирує життя, засвідчує хоча б факт, що на дискотеку у М’якохід з’їжджається молодь з декількох навколишніх сіл, в тому числі і Теплицького району. Щодо участі сільської ради в організації заходів, то В. Д. Соловей завжди викроїть кошти на призи тощо.

У ході даного візиту обговорювалася й проблема щодо найменших затрат при організації обігріву будинку культури.

Побували представники влади і в бібліотеці, в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, у яких труднощі як і в інших.

Не можна сказати, що у М'якоході взагалі немає вже проблем, але он як важливо, щоб на кожному кроці відчувався почерк господарів, сліди спонсорської допомоги у ході їх вирішення. Тож десь коштами, десь толокою – от і стала громада такою. На прийом з'явився лише один із жителів, та й він з скаргою на взаємовідносини між сусідами. Проте, що теж не завжди доводилося спостерігати, не упустили свій шанс поспілкуватися з представниками з району й працівники сільської ради.

Висновок у кінцевому підсумку було зроблено такий – у даній громаді найкращими є задатки не тільки у нарощуванні виробництва, а й у розвитку освіти, культури і спорту. Тому владою робитиметься все, щоб їх примножувати.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
3 фото   
<b>Лікарі - від Бога. А реформи - від лукавого</b><br />Голова райкому профспілки працівників АПК Яків Черватюк у свій час чимало років працював у Дяківці, тому добре...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Пастух Сергій Юстимович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.41.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Якщо діяти в одному руслі - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення