Розповсюджується шляхом природних перельотів – до 30-40 кілометрів за рік, або з повітряними потоками. Освоєнню ним нових територій сприяє міжнародна торгівля.
Останні роки якоїсь особливої небезпеки від нього в районі не було. Однак, коли готувався цей матеріал, у гніздах вже були личинки, тривали літ метелика і яйцекладка.
Враховуючи, що загроза від нього надзвичайно велика, у районі розроблено план боротьби з ним, згідно з яким у кожному селі повинні бути створені для цього спеціальні бригади, які повинні звітувати за виконану ними роботу. Всі, хто ігноруватиме заходами по боротьбі з ним, будуть притягуватися до адміністративної відповідальності.
На території району останні роки виявлено вогнища і такого небезпечного бур’яну, як амброзія полинолиста.
Зокрема, вздовж шосейних доріг на територіях Флоринської і Красносілської сільських рад, на залізничних станціях Бершадь і Генріхівка, Бершадського і Джулинського КХП.
Амброзія дещо схожа на полин і росте до 2,5 метра у висоту, корінь заглиблюється до 4 метрів. Розмножується насінням, тому вона дуже виснажує і висушує грунт, пригнічує культурні рослини та ще й отруйна для людей.
У пору цвітіння – серпень, жовтень, її пилок викликає алергічне захворювання – амброзійний поліноз. Тому цей бур’ян потрібно всіляко знищувати. Всі, хто не проводитиме з ним боротьбу на закріплених за ними територіях, теж будуть притягуватися до адміністративної відповідальності.
Усім нам давно вже пора керуватися правилом у повсякденному житті: рятуватимемо природу – вона врятує нас.
Олег КОРЖЕНКОВ, державний інспектор з карантину рослин.