Fridge magnet wooden gears

В полі зору проблеми сіл

  • Подобається1Не подобається
  • 1 Липня 2011, 09:00


Насиченою була програма діяльності робочої групи у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, керівників територіальних органів центральних відомств та міністерств під керівництвом голови райдержадміністрації О.Ф. Снігура, яка нещодавно здійснила комплексний виїзд в Серединську та Ставківську територіальні громади з метою вивчення та розв’язання місцевих проблем.

Спочатку представники районних служб завітали у Серединку. Сільський голова Михайло Вікторович Швабський коротко розповів про те, чим живе громада, які проблеми доводиться вирішувати. Мова йшла, насамперед, про виконання дохідної частини місцевого бюджету. На території сільської ради діють ТОВ «Прогрес» та два фермерські господарства, які сплачують орендну плату за використання землі згідно з договорами. У Серединці 90% доріг асфальтовані, необхідно проводити ямковий ремонт. Село майже повністю електрифіковане за новим проектом, але на завершення усіх робіт не вистачає коштів.

Одна з актуальних проблем – відсутність у селі молокоприймального пункту.

З діяльністю та проблемами закладів соціальної та культурної сфери члени робочої групи ознайомилися на місці.

Завідуюча ФАПом Оксана Миколаївна Ящук зверталася із проханням посприяти з ремонтом приміщення. Є сподівання, що не залишиться осторонь цієї проблеми і ТОВ «Прогрес».

Серединська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені В.М. Думанського, хоч і збудована 39 років тому, добротна, ошатна, майданчик перед її входом вимощено плиткою. В навчальному закладі гарні класні кімнати, спортзал. Директор Людмила Володимирівна Кравченко розповіла про те, що в школі 20 учителів навчають і виховують 102 учні. Нинішнього року шкільну родину поповнять вісім першокласників.

Нагальним питанням стало придбання шкільного автобуса.

Сільський будинок культури у Серединці, як і ФАП, теж потребує ремонту – протікає крівля, відсутнє опалення. Але тут і нині демонструються кінофільми, з гордістю каже директор закладу Анатолій Анатолійович Жук, завдяки тому, що зберегли кіноустановку і все необхідне обладнання.

Гарне враження справила й сільська бібліотека, якою завідує Галина Михайлівна Гомеля, де побачили чудову виставку робіт читачів. Правда, приміщення теж потребує ремонту.
В Серединці відбувся і виїзний прийом громадян головою райдержадміністрації.

Кілька селян-пенсіонерів звернулися з питанням «дітей війни», а також з приводу перерахування пенсій, матеріальної допомоги тощо.

О.Ф. Снігур побував також на току місцевого сільгосппідприємства, оглянув парк техніки господарства. ТОВ «Прогрес» дбає про її оновлення і нещодавно придбало сучасний зернозбиральний комбайн. Цікавився Олександр Федорович у керівника господарства О.Ф. Кавуна і ходом підготовки до жнив.

У Ставках сільський голова Микола Анатолійович Запорощук теж доповідав про проблеми громади. Тут нагальне питання – завершення газифікації села, кошти за сприяння районної влади на це виділяються. Сільська рада шукає резерви для поповнення місцевого бюджету. У селі діють два молокоприймальні пункти.

Оглянули члени робочої групи ФАП, на ремонт якого потрібні чималі кошти. Відвідали представники районних служб і дошкільний навчальний заклад «Малятко», в якому виховуються 46 дітей. Завідуюча Клавдія Петрівна Осіпчук мову вела про необхідність встановлення паркану, заміни вікон, ремонту в групах.

Повним ходом йшов ремонт в Ставківській ЗОШ І-ІІ ступенів. В класах його вже закінчено. Директор Анатолій Григорович Данилець ознайомив членів робочої групи з матеріально-технічною базою, розповів про діяльність та проблеми школи, в якій навчається 101 учень.

Звісно, охопити за один день весь комплекс проблем в двох територіальних громадах неможливо, але мешканці обох сіл, місцеві керівники мали можливість поспілкуватися з районною владою, яка дослухалася до пропозицій і побажань. Окремі ж питання було вирішено на місці.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Петро Фадейович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

В полі зору проблеми сіл - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники