Fridge magnet wooden gears

До Дня працівника лісу: Не заради виробництва, а заради всіх нас

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Вересня 2011, 21:51

На знімку (справа наліво): директор ДП «Бершадське лісове господарство» М.В. Краснєєві майстер лісу А.І. Зарічанський обговорюють стан насаджень лісу на новій ділянці.

– Враховуючи те, що на сьогодні державна політика направлена на покрашення життя людей, їх добробуту, державне підприємство «Бершадське лісове господарство» не залишалося осторонь виконання цих завдань, і його робота в першу чергу була спрямована на соціальну сферу. Ми поставили перед собою завдання забезпечити соціальну сферу району дровами – лікарні, дитячі садки, ФАПи, сільські ради, поштові відділення, а також людей з обмеженими фізичними можливостями, населення. В цілому щорічно на ці потреби тільки для забезпечення об’єктів соціальної сфери виділяємо 1500 кубометрів дров, для малозабезпечених верств населення – ще стільки та ще й доставляємо власним транспортом.

Крім того, беремо активну участь у житті району. Так, до бюджетів і фондів усіх рівнів наше підприємство сплатило за 8 місяців 3 млн. 290 тис. грн. різних видів платежів, в тому числі 646 тис. грн. до Пенсійного фонду. Податку з фізичних осіб до місцевого бюджету сплачено 687 тис. грн. А це заробітна плата працівників освіти, медицини, бюджетних установ. До бюджетів сільських рад перераховано 40 тис. грн. за використання лісового фонду, 290 тис. грн. – до обласного бюджету.

Тож підприємство є важливою складовою формування фінансових планів і бюджетів району, області, держави в цілому.

Підприємство займається й іншими видами діяльності, яка направлена на покращення життя людей. Так, декілька років тому ми виступили з ініціативою по переплануванню невеличкого скверика біля рай - споживспілки, який вже перетворювався у смітник. Завдяки співпраці з міським головою М.І. Кольченком, депутатами міської ради, там виросло прекрасне дитяче містечко, на яке держлісгосп виділяв не тільки посадковий матеріал, а й брав активну участь в облаштуванні ігрових майданчиків. На сьогодні це улюблене місце відпочинку не тільки дітвори, а й батьків. За останні роки Бершадь взагалі змінилася на краще у плані озеленення, і посадковий матеріал для цього придбаний саме у ДП «Бершадське лісове господарство».

Такою ж є співпраця і на рівні сільських рад, особливо з Сумівською, Флоринською, Баланівською, Великокиріївською. Та й взагалі, немає такої сільської ради, з якою б ми не співпрацювали у плані забезпечення матеріалами для будівництва, ремонтів. Досить приємна подія відбулася, коли на постійний режим роботи перевели дитячий садок у Красносілці. Там теж не обійшлося без підтримки держлісгоспу.

Співпрацюємо і з районною радою, на сесії якої весною цього року було прийнято програму «Ліси Бершадщини». Нею передбачено створення 30 гектарів лісонасаджень на землях, непридатних для сільськогосподарського використання, і фінансування цих робіт, як за рахунок нашого підприємства, так і коштів районного бюджету.

Це серйозний поступ у напрямку створення нових лісів – щороку держлісгосп створює їх 110 гектарів, з них на 40 гектарах, непридатних для сільськогосподарського використання. Причому, нові ліси створюються за призначенням по трьох напрямках – товарні, енергетичні і для закріплення земель. Серйозною проблемою, на жаль, є те, що таких земель нам дуже не вистачає. Ми могли б розширити наше виробництво, тим більше, що кошти на це є, їх виділяють держава, обласний бюджет. Але з боку сільських рад нам не завжди чомусь ідуть назустріч, виділяючи такі землі, хоч прекрасно розуміють, що екологічна обстановка напружена, і робити це необхідно вкрай. Тим більше нинішнього року, який оголошено Роком лісу.

Співпрацюємо і з колективами, які займаються вихованням дітей. На теренах району шкільні лісництва діють у Сумівській і Флоринській школах. Причому, Флоринське, створене недавно, наздоганяє у всьому Сумівське.

Юні лісівники зустрічаються, обмінюються досвідом.

Втілюючи в життя державну політику, ми ставимо перед собою завдання не просто розгорнути виробництво заради виробництва, а в першу чергу заради людей, в тому числі і нашого колективу. Зокрема, заради забезпечення його гідною заробітною платою, яка в нас з початку року становить 2,5 тисячі гривень у місяць, іншими матеріальними цінностями. Це – паливними нормами, будматеріалами, оздоровлюємо людей в санаторіях, будинках відпочинку, на морі – для цього щороку виділяються кошти. На підприємстві діє програма індивідуального будівництва, згідно з якою нашим працівникам, за їхнім бажанням, може бути виділений безпроцентний кредит в сумі 2,5 тисячі гривень терміном на рік.

На жаль, і нашому підприємству нелегко. Чого тільки вартий катастрофічний ріст цін на комплектуючі для ремонту техніки, який не йде ні в яке порівняння з ростом цін на нашу продукцію. Якщо торік ми могли придбати шину до автомобіля «Урал» за 1,52 тисячі гривень, то у цьому році вона коштує до 3,5-4 тисяч гривень. Це негативно впливає на нашу економіку.

Є вже проблемними і кадрові питання. Професія працівника лісу не така вже й проста, тому молодь приходить до нас не часто, і колектив старіє. Тож звертаюся до молоді: ми готові дати направлення на навчання і навіть оплачувати його, щоб тільки обирали дану професію.

Режим роботи у нас в основному сезонний, в холодну пору року зайнято180-190 працівників, а в літню – набираємо ще до п’ятидесяти. Всі наші показники взагалі неможливі були б без конкретних людей. Ключовими фігурами у лісовому господарстві, наприклад, є лісничі. Серед них не можу не назвати А.О. Гуза, стаж роботи в якого більше 40 років, С.Б. Недайборщ – старший майстер лісу зі стажем більше тридцяти років, тривалий час працює І.П. Мочульський – лісозаготівельник Бершадської майстерської дільниці.

А чого варта переробка деревини, непридатної для транспортування – на даній ділянці відзначився М. Н. Лошак, на відвантажуванні сировини добре працює С.М. Ярко – керівник лісоскладу.

Варто також згадати таких працівників, як тракторист В.В. Назаренко та лісокультурниця О.Л. Мотрук з Сумівського лісництва, тракторист А.В. Голубенко та лісокультурниця М.І. Гарник з Бершадського.

Нині в державі стоїть завдання розвивати виробництво, що ми і робимо. У цьому році вперше заклали на вирощування сіянці дуба із закритою кореневою системою.
Перед нами стоїть питання і технічної модернізації, впровадження нових методів господарювання, співпраці з комерційними структурами, які мають вільні кошти і можуть придбати нову техніку з послідуючим наданням послуг.

Рівень технічного оснащення лісового господарства має відповідати передовим європейським нормам.

Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників лісу з їхнім професійним святом. Бажаю їм, а також всім жителям району, міцного здоров’я і достатку, терпіння і витримки, плідної праці на благо нашої держави.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
2 фото   
<b>Ректор, син військового льотчика</b><br />Готуючи до друку фотоальбом про Серединку, довелося вести пошуки імен відомих земляків із цього села по Україні та за...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Стоян Павло Григорович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.45.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

До Дня працівника лісу: Не заради виробництва, а заради всіх нас - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники