До Дня автомобіліста і дорожника: Пасажирам – комфорт і безпеку

 • Подобається1Не подобається
 • 28 Жовтня 2011, 09:00

На знімку (зліва направо): водії В.Г. Симоник, П.В. Невеличко, А.В. Кияшко, голова правління ВАТ «Бершадське АТП 10527» В.Л. Менюк та в. о. начальника відділу експлуатації В.Г. Гончар.

Сьогодні важко уявити собі сучасне життя без автомобільного транспорту. З кожним роком кількість власників автомобілів збільшується. Однак попит на пасажирські перевезення не зникає. Про те, в яких умовах доводиться нині працювати автоперевізникам, наша розмова з головою правління ВАТ «Бершадське АТП 10527» В.Л. МЕНЮКОМ.

– Ситуація з пасажирськими перевезеннями в Україні неоднозначна, доволі критична, – стверджує Володимир Леонідович, – адже за останні років двадцять практично нічого не зроблено для розвитку автотранспортних підприємств.

Мабуть, найбільша проблема для автоперевізників – перевезення пільгових категорій пасажирів, яких по району, за словами В.Л. Менюка, в середньому 82% на міських та приміських маршрутах. Але пільговики, відповідно до закону, є й на міжміських рейсах, однак механізму повернення коштів підприємству у таких випадках досі не розроблено. Фахівці переконані: проблему пільгових перевезень можна було б розв’язати завдяки адресній допомозі.

Негативно впливає на економіку автопідприємств, наголосив Володимир Леонідович, і проблема нелегальних перевезень. Наступна проблема – паритет цін. Господарюючі суб’єкти кожен день реагують на їх ріст, а тарифи на квитки встановлюються замовниками залежно від типів маршрутів, і ця процедура довготривала.

– Тарифи, – каже В.Л. Менюк, – нижчі, ніж економічно обгрунтовані. За розрахунками, на сьогодні економічно обґрунтований тариф на перевезення пасажирів складає 48 копійок за один кілометр, у нас же на міжміських перевезеннях – 27 коп. Правда, тут є й соціальний елемент – підняття тарифів на квитки може вплинути на зменшення пасажиропотоку.
Що ж стосується економічної ситуації безпосередньо на АТП 10527, то Володимир Леонідович вважає, що вона не критична, але й не заспокійлива.

– Наше автотранспортне підприємство відповідає усім нормам ліцензування, має добру ремонту базу і може утримувати й обслуговувати парк автомобілів, надавати якісні послуги з перевезення пасажирів, – стверджує В.Л.

Менюк. – Так, за 9 місяців нинішнього року нами перевезено 1131400 пасажирів.

Володимир Леонідович відзначив: є розуміння й підтримка з боку обласної та районної влади, однак фінансова скрута не дає можливості підприємству розвиватися так, як хотілося б.
Що зроблено останнім часом? Бершадці, та й гості міста, щиро вдячні автоперевізникам за те, що вже майже рік мають змогу їздити міськими маршрутками. Нагадаємо, курсувати вони почали у січні нинішнього року, після того, як було закуплено два мікроавтобуси (по 19 сидячих місць). Наразі оформляється третя машина (12 місць), яку планують пустити по маршруту Жорняки – ПМК.

При допомозі основного інвестора М.І. Кузьомського не так давно було закуплено дві німецькі машини «Setra», одна з яких курсує на Київ, друга – на Вінницю. Автобуси хоч і не нові, але комфортні, розраховані на 55 місць.

З’явилась в автопарку нещодавно ще одна німецька комфортабельна машина «Neoplan » (53 місця), яка теж здійснюватиме міжміські рейси.

– Коштів на те, щоб постійно оновлювати парк, не завжди вистачає, – продовжує розповідь В.Л. Менюк, – тож ми тепер ще й укладаємо договори з людьми, які мають комфортабельні машини, влаштовуємо їх на роботу водіями, а автобуси орендуємо.

Звісно, це не зовсім економічно вигідно, але таким чином підприємство залишається на плаву. Наразі орендуємо 16 таких машин, ще 24 має саме підприємство.

Володимир Леонідович говорив і про можливу співпрацю в цьому напрямку з польськими бізнесменами, які поки що вивчають ситуацію.

На підприємстві, за словами В.Л. Менюка, який працює тут вже три роки, прекрасний колектив. Дещо раніше оптимізували штатну структуру, перерозподілили обов’язки і таким чином зменшили витрати. На сьогодні в АТП менше ста працівників, усі вони високо - класні спеціалісти, професіонали своєї справи. Володимир Леонідович відзначив завідуючого гаражем і майстернею Д.Є. Поліщука, механіка В.О. Міненкова, ремонтних працівників В.В. Гоцюка, О.Д. Олексієнка, І.В. Петрикіна, Ю.І. Розкоша, інженера з техніки безпеки В.Г. Гончара, диспетчера О.П. Лавутіну та багатьох інших працівників, які заслужили на повагу.

Тепло відізвався керівник і про водіїв В.А. Жорняка, І.А. Маковія, В.І. Заморського, А.П. Чорнокульського, П.В. Кравця, В.Г. Бондара та інших. Усі вони мають великий досвід роботи, тривалий час працюють на підприємстві.

Напередодні професійного свята В. Л. Менюк побажав колективу підприємства і всім автомобілістам щастя, добробуту, нових трудових здобутків, міцного здоров’я, подальшої успішної і безаварійної роботи.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Самандас Гнат Степанович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 20.09.41.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

До Дня автомобіліста і дорожника: Пасажирам – комфорт і безпеку - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення