Дороги – артерії життя регіону

 • Подобається0Не подобається
 • 28 Жовтня 2011, 09:00

На знімку (зліва направо): головний інженер В.О. Юрчук, водій О.А. Паламарчук, електрик С.М. Довбуш, директор В.А. Головатюк, майстер А.І. Трач.

У переддень професійного свята справедливо буде відзначити, що філія «Бершадський райавтодор», очолювана депутатом районної ради В.А. Головатюком, досить серйозно працює в даному напрямку. Недаремно у деяких районах, по сусідству з нашим, вже відзначають, що бершадські дороги все-таки кращі. Ми попросили Володимира Афанасійовича розповісти про будні очолюваного ним колективу.

– Нинішній рік запам’ятав ся нам тим, що розпочинати його довелося з обмеженим фінансуванням. На перший квартал було виділено тільки 377 тисяч гривень, яких вистачило хіба що на місяць роботи. Але ми зуміли з честю вийти з цієї ситуації.

На другий квартал фінансування склало вже 652 тисячі гривень, які нами теж було освоєно. Але і цього було надто мало для того, щоб вийти з прибутками, не вдаючись до непопулярних методів економії. Тільки завдяки тому, що знаходили додаткову роботу з партнерами, вже другий квартал завершили з прибутками, а за дев’ять місяців зуміли освоїти 1 мільйон 656 тисяч гривень.

Тільки прямих робіт і послуг нами було надано на 796 тисяч гривень. 631 тисячу гривень нам виділили на четвертий квартал, з яких 240 тисяч було освоєно вже у жовтні. Таким чином, за десять місяців нами було виконано робіт на суму 2 мільйони 652 тисячі гривень – тепер є всі підстави вважати, що вийдемо на минулорічні показники, коли було освоєно більше трьох мільйонів гривень.

Криза, звичайно, зачепила і нас, але нам не вперше виходити із складних ситуацій – змушені були допомагати сільським радам, вивозили щебеневу продукцію. Жаль лише, що нічого не будувалося, бо на це потрібні були серйозні витрати.

Неабияк виручив наш гранкар’єр «Ворони», який видав 9458 кубічних метрів продукції на суму 718 тисяч гривень, а також асфальтно-бетонний завод, який видав її 1720 тонн на суму теж більше семисот тисяч гривень. Завдяки її реалізації і вийшли з гарними показниками за десять місяців і забезпечили виконання робіт, поставлених перед нами.
Нині повністю підготували до зими техніку, займаємося вивезенням протиожеледних матеріалів.

А ще цей рік запам’ятається всім руйнуваннями доріг з початком будівництва птахокомбінату біля Ладижина. В зв’язку з цим лише ямковий ремонт нами виконано на восьми тисячах квадратних метрів, завдяки чому вдалося їх підтримати і вберегти від повного руйнування. А ще вдалося домогтися певних домовленостей, щоб призупинити масштаби їх руйнувань.

Щодо мостів – у БерізкахБершадських, Хмарівці, Бирлівці і Баланівці, то всі вони потребують капітального ремонту, на що необхідні дуже великі кошти. Тільки на ремонт моста у Берізках-Бершадських потрібно 48-50 мільйонів гривень.

Щоправда, ще у 2007 році проектною групою було внесено в кошторис будівництво об’їзної дороги. Вона мала проходити з Тростянця повністю повз населені пункти і пересікатися в нас на Гордіївському шляху, у Воронах з виїздом поза селом в Усті і поза Ставками мала виходити на об’їзну дорогу на Гайворон. Але в зв’язку з тим, що місто Одеса не увійшло в перелік міст, які прийматимуть «Євро-2012», дану дорогу не було введено у список будівництва. Вартість одного кілометра даного проекту передбачалася ще тоді 32 мільйони гривень.

У нашому районі філією обслуговується 418 кілометрів доріг, але доводиться обслуговувати їх значно більше.

Нині наша філія перебуває на порозі реформування.

Адже у всіх державах світу на державному обслуговуванні тільки так звані транспортні коридори, а не так, як це нині у нас. Так що надалі всі інші і в нас утримуватимуться за рахунок областей і районів.

А як фінансуємося ми? В даний час наша філія входить до складу ДП «Віноблавтодор». Крім райавтодорів, до його складу входять п’ять дорожньо-експлуатаційних управлінь, які обслуговують дороги державного значення.

Ці управління і забирають 70 відсотків коштів, які виділяються. Решту 30 відсотків ділять на 25 райавтодорів. В зв’язку з тим, що держава надалі вже не в змозі здійснювати фінансування, і виникла потреба у проведенні реформ.

Але при будь-яких перемінах кадри вирішують все. У нашому колективі, наприклад, тепер тільки 47 працюючих, причому він омолоджується. У переддень професійного свята не можу не назвати кращих працівників. Це головний інженер В.О. Юрчук, майстер воронянського кар’єру Н.А. Деркач, дорожні майстри А.І. Трач, С.О. Слободяник, головний механік С.М. Суржиков, машиніст автогрейдера В.М. Теплицький, дорожний робітник П.В. Хворостяний, водії Ю.М. Барабаш, О.П. Суковатий, працівник асфальтно-бетонного заводу В.С. Соколов, машиніст навантажувача В.М. Желізняк і їх перелік можна було б продовжувати.

Користуючись нагодою, вітаю всіх дорожників, ветеранів, автомобілістів з професійним святом і не можу не подякувати за таку нелегку і разом з тим необхідну їх працю. Адже дороги пов’язують працівників усіх галузей.

Як про них дбатимемо – такою буде і економіка держави. Тому сподіваємося, що і держава по-справжньому візьметься за їх фінансування. А нам досвіду не позичати


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Бершадський краєзнавчий музей</b><br />
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Бондар Трохим Федорович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Дороги – артерії життя регіону - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення