Fridge magnet wooden gears

«Ми спробуємо втримати село»

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Березня 2012, 09:00

На території Михайлівської сільської ради два населених пункти – Михайлівка з населенням менше тисячі жителів і Романівка, де його майже в чотири рази менше. Сходи громадян в обох селах розпочиналися з вшанування хвилиною мовчання тридцяти односельчан, які, за словами сільського голови А.П. Палагнія, жили і працювали на благо власних сімей та рідного села.

У звіті сільського голови наголошувалося – головне, що навіть у пору, коли життя продовжує бути нелегким, обидва села поки що повноцінно функціонують. За звітний період народилося навіть дванадцятеро дітей, бюджет сільської ради виконано на 114,3 відсотка.

Найперше, що вразило цього дня в обох селах, це досить висока явка населення.

Хоч сходи громадян було організовано не з ініціативи громади, якій дедалі важче виживати, а сільського голови, у Михайлівці на даний захід прийшли більше сотні михайлівчан, більше шестидесяти жителів – у Романівці. А це є свідченням високої активності даної громади, якій зовсім не байдуже, яким буде їхнє подальше життя.

А щодо самих проблем, то, за словами А.П. Палагнія, вони були завжди, вистачає їх тепер й будуть вони і надалі.

Вдавалося б їх по-людськи вирішувати.

Підтримували чим могли громаду і керівники фермерських господарств – А.Т. Головня, В.Я. Гондарук, Є.М. Бондарчук, які орендують землю у цих селах. Однак благоустрій, зокрема проблема вивезення сміття, залишається одним із найважливіших завдань.

Орієнтуючись на небезпідставну тривогу батьків учнів, яких неабияк останнім часом хвилюють чутки, пов’язані з темою оптимізації навчальних закладів у районі, директор школи Г.А. Шикір у своєму виступі запевнила, що поки у школі є старші класи, то вона збережеться. Справжнє уболівання за громаду відчувалося і у виступі А.Т. Головні.

– Хоч зірок з неба ми ще не хапаємо, – сказав він, – однак вже вийшли на той рівень, коли певною мірою вже можемо впливати на благополуччя громади. На його переконання, ніякий інвестор не зуміє настільки забезпечити спокій у їхніх селах, як вони – місцеві фермери. Анатолій Трохимович особисто виявив ініціативу в тому, що вони, керівники фермерських господарств, беруть на себе проблему вивезення сміття і допомагатимуть у вирішенні інших проблем. Скориставшись нагодою поспілкуватися з громадою, він навів приклад, що тільки з його пайовиків чверть сотні майже вісімдесятирічного віку. Кому вони будуть треба, якщо тільки хтось викупить у них землю? Ми ж, місцеві фермери, запевнив він, спробуємо втримати село.

Передавши вітання громаді від голови районної ради М.Г. Бурлаки, його заступник В.С. Бондаренко, який брав участь у сходах громадян, теж відзначив чималі зрушення, які сталися на даній території.

Разом з тим, він вказав і на проблеми, невикористані резерви. Одним з найприємніших у даному випадку є добра співпраця сільського голови з фермерами, якої не було раніше.

У своєму виступі М.С. Рудик висловив побоювання, щоб з реформуванням у медицині не сталося щось подібне і з їх лікарнею, як це сталося з реформуванням сільськогосподарського сектора.

Ми спробуємо втримати село – домінувало і на сході громадян у Романівці. Присутній у залі виконавчий директор поташнянського господарства, яке тут орендує землі, В.А. Данильченко теж запевняв, що надаватиметься допомога громаді.

Але тільки при умові, щоб було видно на що спрямовуватимуться кошти.

В обох селах сходи громадян відзначалися серйозною до них підготовкою, активністю громадян. По завершенню сходу, жителі Романівки просили висловити подяку через газету депутату обласної ради Г.М. Заболотному і голові районної ради М.Г. Бурлаці за сприяння у придбанні й установці панікадила у місцевому храмі.

Запам’ятаються жителям сіл і концерти, які вони переглянули після зібрань.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Мельник Юстим Дем'янович (1903) 1903 р., українець, ветлікар. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Ми спробуємо втримати село» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники