Наші здобутки – заслуга колективу

 • Подобається0Не подобається
 • 16 Вересня 2012, 23:37

На знімку (зліва направо): директор ДП «Бершадське лісове господарство» М.В. Краснєєв з лісничим Сумівського лісництва А.О. Гузом

Портрет директора ДП «Бершадське лісове господарство» М.В. Краснєєва, за поданням райдержадміністрації, з нагоди чергової річниці незалежності України занесено на обласну Дошку пошани. У переддень професійного свята надаємо йому слово.

– Особисто я вважаю, що в досягненнях колективу є лише певна частка моєї праці, бо основна тут заслуга всього колективу.

Професійне свято, яке відзначатимемо післязавтра, для нас знаменне ще й тим, що виповнюється 90 років діяльності нашого підприємства. А це вже вік, коли можна підбити деякі підсумки.

Наприклад, за період діяльності після війни (довоєнні архіви не збереглися), площа лісів на території підприємства, а це Чечельницький, Тростянецький і Бершадський райони, подвоїлася. Більше сотні гектарів нових лісових насаджень створено і в цьому році. У загальному, замість зрубаного лісу на одному гектарі його посаджено на 1,4 гектара. Хоч сьогодні ставиться завдання: якщо зрубав гектар, то посади два – ми готові виконувати і такі об’єми робіт. Проблема тільки в тому, що земель, придатних для створення нових лісів, на теренах району стає все менше і отримати їх важче.

Лісгосп, починаючи з 2010 року, має у своєму складі чотири лісництва. Усі обов’язки по збору насіння, догляду за лісом, лісовідновленню покладено на лісничих. У цьому плані хотів би відзначити ветерана лісової галузі із більш як сорокарічним досвідом, лісничого Сумівського лісництва А.О. Гуза, майстрів Ободівського лісництва В.О. Чайку, С.В. Ярмака, які показали найкращі результати. Із працівників апарату варто відзначити головного бухгалтера Н.Є. Білу, яка працює на підприємстві багато років і за свою трудову діяльність нагороджена відзнакою Державного агентства лісових ресурсів України, інженера лісового господарства О.А. Настича, який нещодавно відсвяткував своє шістдесятиріччя, і вся трудова діяльність якого пов’язана в основному з лісгоспом. А робота в лісі особлива, випадкові люди у нас не затримуються, бо працювати доводиться в сніг і дощ, в болотах і зарослях. Але коли людина вже полюбила її, то працює до пенсії, а то й до глибокої старості.

За період існування наше господарство зазнало чимало реорганізацій. Тільки останнім часом зрозуміли, що маленьким підприємствам виживати набагато важче, ніж великим, тому почали укрупнення. Нам теж було повернуто частину лісів на Тростянеччині, яку відібрали, а на сьогодні стоїть питання про подальше укрупнення, щоб ми могли стабільно працювати.

Щодо змін, то навіть за незначний період – за півтора десятка років мого керівництва, сталося їх дуже багато. Наприклад, ліквідовано більшу частину ручної праці.

Якщо раніше на підприємстві працювало 360 осіб, які були зайняті на ручних роботах, то їм на зміну прийшли механізми. Один автомобіль із маніпулятором вивільняє 10-12 вантажників, а є 5 таких автомобілів. Лісопосадкова машина садить ліс за зміну на площі 2,5 гектара – це 15 тисяч сіянців. Одна ж людина вручну спроможна посадити їх тільки 600. У нас повністю модернізовано переробне виробництво.

2012 рік, у порівнянні з попереднім, я б вирізнив тим, що зросла напруга на ринку деревини і нам стало важче працювати. Але, незважаючи на це, за вісім місяців середня заробітна плата нашого працівника перевищила три тисячі гривень і збільшилася на 400 гривень. А турботу про своїх людей, їх заробітки вважаю основною заслугою.

Незважаючи на труднющі, ми виконали завдання по створенню нових насаджень.

За власні кошти хочемо побудувати півтора кілометри лісових доріг. Відрізок 760 метрів у Сумівському лісництві вже з’єднав села Сумівку і Кошаринці з Гордіївським шляхом, і по цій дорозі їхати набагато краще, ніж по шосейній попід річку Південний Буг.

У серпні підприємство включилося в роботу по системі електронного обліку деревини. Кожне поліно тепер матиме електронний чіп, майстри лісу будуть оснащені комп’ютерами, які зчитуватимуть штрих-коди і в автоматичному режимі, з моменту прийомки в лісі, деревина потрапляє на ринкові торги. Раніше прийомка робилася протягом місяця, здавалися звіти і аж тоді з’являлися відомості про це перед покупцями.

Щодо планів на перспективу, то, враховуючи, що ринок деревини у напруженому стані, щоб нормально функціонувати, нам потрібно виходити на інші форми заробітку грошей. Тому в Сумівському лісництві будуємо теплицю в 500 квадратних метрів, а невеличкі є в інших лісництвах.

В Ободівському діє система крапельного поливу у розсаднику, у перспективі таке буде і в Сумівському. Щоб забезпечити стандартним посадковим матеріалом, садити ліс не тільки весною, а й протягом року, закладаємо сіянці із закритою кореневою системою – в пакетах.

Використовуємо практично власні кошти – бюджетом вони не виділяються.

Такий підхід дасть можливість вирощувати декоративні лісові породи. Щоб заробляти гроші, ми об’їхали багато областей, привезли до тридцяти красивих декоративних порід, які закладені у парниках.

Щовесни проводимо акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках», у якій беруть участь усі. Вона проводиться не для того, щоб виконати нашу роботу, а щоб привернути увагу до проблем лісу, довкілля, екології. Тож висловлюю подяку всім, хто йде нам назустріч. Заодно низько вклоняюся своїм працівникам, які тримають підприємство. У переддень професійного свята бажаю всім міцного здоров’я, родинного затишку та достатку.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Григорощук Василь Ісакович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Помер від ран 00.03.44. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Наші здобутки – заслуга колективу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення