Fridge magnet wooden gears

Бути готовими до повені

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Лютого 2018, 09:00

Повінь – це фаза водного режиму річки, яка щороку повторюється у певних кліматичних умовах в одну і ту саму пору року, характеризується високим і тривалим підйомом та спадом рівнів води. За останні роки значно збільшилась кількість природних катаклізмів. Частка повеней із них складає близько половини.

На водоймах південної частини Вінницької області при різкому потеплінні через танення снігового та льодового покровів можливе виникнення загрози підтоплення земельних ділянок, садиб, розташованих у понижених місцях, а також підняття рівня води в водоймах вище норми. Проходження весняних вод – один із найвідповідальніших моментів експлуатації гідровузла навіть у тому випадку, якщо всі його споруди й обладнання справні. Достатньо лише невеликого пошкодження тіла земляної греблі, щоб під час пропуску повені склалась загроза аварії. При відсутності належного контролю за проходженням весняної повені можуть виникнути аварійні ситуації, внаслідок яких зруйнуються гідроспоруди чи їх окремі елементи, зазнають збитків народне господарство та довкілля.

Із метою уникнення вказаної ситуації на водних об’єктах потрібно встановити чергування відповідальних осіб із моменту підйому води та створити аварійні запаси будівельних матеріалів, інструментів для швидкої організації аварійно-рятувальних робіт.

Необхідно завчасно провести розчистку водопропускних споруд від льоду, сміття, пнів тощо, перевірити цілісність і рухомість дерев’яних щитів чи інших конструкцій, що утримують і регулюють рівень води у водоймі.

Для попередження переливу води через гребінь греблі потрібно підготувати мішки, наповнені піском чи суглинистим грунтом, і, при необхідності, укладати їх у місцях переливу чи прориву. У вузьких місцях необхідно забити грубі кілки в тіло греблі і між ними закласти дошки та присипати землею.

Потрібно провести огляд гідроспоруд (ГТС) для встановлення їх готовності до пропуску повені 2018 року та вжити заходи по ремонту чи відновленню завданих пошкоджень.

Інформацію про факти пошкодження ГТС та виникнення надзвичайних ситуацій і хід їх усунення повідомляти за номерами телефонів: (0235) 2-13-32, 067-432-8200.

Олександр САЛГАНІК, провідний інженер відділу водних ресурсів Тульчинського міжрайонного управління водного господарства.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Руденко Костянтин Созонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Бути готовими до повені - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники