Fridge magnet wooden gears

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек: Дім, де живуть книги

 • Подобається0Не подобається
 • 30 Вересня 2012, 22:35

На знімку (зліва направо): бібліограф-краєзнавець Юлія Маршук, провідний бібліограф Лариса Бурлаку, методист Любов Сербіна, директор Бершадської районної бібліотеки Лідія Бернацька.

Нині 40 бібліотек району обслуговують понад 25 тисяч читачів. Спільно з іншими працівниками закладів культури бібліотекарі оформляють виставкові експозиції – садиби під час відзначення Дня незалежності України, свята села, виставки творчих робіт самодіяльних митців під час проведення районних пісенних фестивалів. Виставки «Мистецтво одного села» в районному краєзнавчому музеї також проходять за участю працівників бібліотечних установ.

Відкрито Інтернет-центри в районній, Баланівській та Флоринській сільських бібліотеках. Передбачено їх створення в Джулинці, Ставках, Війтівці, Тирлівці. У поточному році за кошти бюджету сільської ради і підтримки сільського голови Л.А. Свистуна проведено ремонт приміщення і придбано обладнання та комп’ютер для П’ятківської сільської бібліотеки.
Підтримка з боку влади – це критерій довіри до книгозбірень і високої поваги до інформаційних потреб їх користувачів. Відповідно до заходів, визначених Програмою розвитку культури і духовного відродження на період до 2015 року, районна бібліотека в достатній кількості отримує кошти на ремонт приміщення, придбання технічних засобів, передплату періодичних видань, закупівлю книг.

Недофінансування бюджетів сільських рад не дає можливості сільським бібліотекам поповнювати свої фонди новими книгами. Незначна їх кількість надходить з обміннорезервних фондів обласних бібліотек.

Легше працювати тим установам, які забезпечені газетами і журналами. Питання передплати періодичних видань для місцевих бібліотек найкраще вирішують сільські голови В.А. Казміревський, І.Д. Прудченко. П.В. Швець, Г.І. Вербецький, В.М. Соколюк, В.В. Фіщук, М.П. Макарчук, Ю.С. Джус, О.В. Лободовський, С.П. Рожкевич. Приємно відзначити, що при передплаті періодики враховуються інтереси і потреби дитячої аудиторії.

Бібліотеки покладають надію на додаткові заходи уряду щодо поповнення фондів сільських бібліотек сучасними виданнями національного книговидавничого ринку, в тому числі примірниками, виданими за Державною програмою «Українська книга».

Нині бібліотечний фонд району нараховує більше 447 тисяч документів.

При бібліотеках працюють 27 літературних об’єднань, гуртків і клубів за інтересами для дітей і юнацтва.

Працівники читального залу районної бібліотеки Є.В. Ободзінська і Н.А. Сидоренко творчо співпрацюють з будинком дитячої творчості, музичною школою. Спільно проводять так звані літературні четверги, в програму яких входять театралізовані свята, конкурси, усні журнали, мовні турніри.

Працівники абонементу районної бібліотеки В.І. Настенко, Н.В. Лева проводять рекламу заходів серед користувачів, використовуючи бібліотечні форми роботи – коментовані огляди, книжкові виставки, літературні години, обслуговують читачів за місцем праці. Допомагають людям відчути принади проведення дозвілля з книгою, розширити коло спілкування, заповнити вільний час корисними справами.

Як розвинути і зберегти в юних читачів інтерес до книги, потяг до інтелектуального дозвілля, вирішують працівники відділу з обслуговування дітей – завідуюча відділом Т.В. Захарчук, бібліотекарі О.М. Струтинська, С.Ю. Єгорова.

У створенні комфортного інформаційно-дозвіллєвого середовища для дітей і їхніх батьків бере участь і художник районної бібліотеки С.В. Мазуренко. Ним здійснено художній розпис приміщення відділу з обслуговування дітей за сюжетами українських народних і зарубіжних казок.

Проводяться Дні письменника, в програму яких входять вікторини, перегляди мультфільмів, літературні мандрівки, конкурси віршів.

Діти беруть участь у лялько - вих виставах «Пригоди казкових героїв у бібліотеці», «Казковий Єралаш», виставках-конкурсах «Мої захоплення», конкурсах малюнків «Ліс і життя в ньому», «Як ми відпочиваємо влітку».

Бібліотекарі бережуть традиції сімейного читання. Гордимося відвідувачами, які читають і передають дітям, онукам любов до читання. Це Н.Ф. Алексєєва, О.М. Гоцуленко, М.П. Кравчук, О.П. Погребняк, К.А. Тарасова, В.Ф. Хрустинський, Н.В. Швайдак, О.В. Гончарова, О.А. Чорнокульська, О.А. Татаурова, Т.С. Деркач, Ю.М. Маршук, А.В. Сідорова та багато інших.
Найважливішим складником бібліотечних установ є їх працівники. Серед них кращі за показниками роботи завідуючі бібліотеками Н.Байдалюк з Джулинки, В.Олійник з Баланівки, К.Бабій з Яланця, Л.Зарічанська з Лісничого, О.Кулик з Маньківки, бібліотекарі Г.Гомеля з Серединки, Л.Гриценко з Лугової, О.Грабова з Війтівки, Л.Назаренко з Бирлівки.

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек вітаю працівників бібліотечних установ, користувачів бібліотек, наших партнерів – освітян, представників творчих організацій і владних структур – усіх, хто вболіває за духовність народу України, за майбутнє нашої держави, бажаю натхнення, оптимізму, творчих здобутків, щастя і здоров’я.

Лідія БЕРНАЦЬКА, директор Бершадської районної бібліотеки.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Хоч і хутірець, та світу тут не кінець</b><br />На колишньому хуторі імені Жданова в Осіївці колись було 84 двори. Нині житлових будинків, у яких ще хтось проживає,...
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Нановський Данило Федорович (1921) 1921 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. РВК м. Києва. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек: Дім, де живуть книги - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення