Fridge magnet wooden gears

Молочна асоціація – в Усті

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Жовтня 2012, 21:23

На знімку: директор ТОВ «Устя» Павло Григорович Марущак розповідає про вирощування телят на відкритому повітрі.

Днями, з ініціативи асоціації виробників молока (АВМ), на базі устянського господарства відбувся семінар. У його програмі, крім виступу директора ТОВ «Устя» П.Г. Марущака, який поділився досвідом ведення тваринництва, зокрема виробництва молока, були питання про об’єднання його виробників заради успіху.

Серед головних питань, які обговорювалися, – кроки для одержання високих надоїв та стабільних прибутків, про нові напрямки розвитку ветеринарного ринку в Україні, передовий досвід застосувань ветеринарних препаратів у господарствах асоціації, про потоково-цехову систему при прив'язному утриманні худоби. Йшлося також і про основу здоров'я стада. Копитною бригадою КЦ АВМ було проведено майстер-клас, як правильно розчищати та лікувати ратиці корів.

Хоч асоціацію створено не так давно, у її складі вже 60 господарств з 19 областей України. Основна її мета – максимальне збільшення прибутковості господарств, хоч сама асоціація не є прибутковою організацією й існує лише за рахунок членських внесків.

Складається вона з консультативного центру і програм, спрямованих на надання експрес-послуг. Зараз у її планах ще й проект «Здорові діти – здорова нація», орієнтований на зміщення центру попиту на молокопродукти.

Зокрема, передбачається впровадити програму безкоштовного забезпечення ним дітей дошкільного та шкільного віку. Вважається, що таким чином ми зуміємо прищепити в них любов до молока.

Серед досягнень АВМ – збільшення на 10 відсотків поголів'я корів і на 20 відсотків – їх продуктивності. Причому молоко від них реалізується, як правило, екстракласу.

Коли три роки тому в Усті постала проблема, чи займатися тваринництвом далі, то спеціалісти прийняли рішення про його розвиток. А щоб не було воно збитковим, вирішили заручитися супроводом асоціації виробників молока, програмою якої передбачені надої по 7,5 тисячі кілограмів молока від корови.

Хоч цю програму освоєно поки що лише відсотків на 30, зрушення очевидні – торік тут надоїли по 6,2 тисячі кілограмів молока від корови, а за 8 місяців цього року – по 4,2 тисячі кілограмів.

Щоправда, для цього довелося багато змінити на фермі – від технологій, структури управління до заготівлі і згодовування кормів. Узяли на озброєння також молокопровід «Делаваль», завдяки чому навантаження на доярку збільшилося до 50 корів. Менеджер ферми – це колишній завідуючий, здійснює керівництво через комп’ютерну програму управління стадом, що дає змогу оперативно впливати на всі процеси, а головне – контролювати виробництво молока.

По програмі АВМ вирощується і молодняк ВРХ. На фермі в Усті дворазове доїння корів, утримання їх комбіноване, кардинальних змін зазнала і система годівлі.

На фермі до 30 робочих місць, якщо не рахувати підмінних доярок, придбали тут і сучасні змішувачі кормів.

Молоко реалізують по 3,4 гривні за кілограм. Тому навіть за умови, що корми останнім часом подорожчали, ферма працює на економіку господарства. Про все це цікаво розповідали спеціалісти.

У планах тваринників Усті – збільшити дійне стадо до 500 корів, і матеріальну базу для цього вже створено. Існуючі технології сповна забезпечать надої – по 7,5 тисячі кілограмів молока від корови.

Серед гостей на семінарі були відомі керівники з Київщини, Полтавщини інших областей, які привезли з собою ще й спеціалістів, щоб перейняти устянський досвід. Безумовно, переймати його треба сповна і керівникам та спеціалістам сільгосппідприємств і нашого району.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Перфілов Маркс Климович (1921) 1921 р., росіянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Молочна асоціація – в Усті - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники