Fridge magnet wooden gears

Завод тепер не той, та все ж…

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Березня 2013, 23:25

Не знаю, звідки пішла чутка, що відомий і популярний у попередні роки електротехнічний завод припинив виробництво. Авторитетно стверджую: підприємство працює, як і раніше, випускає і реалізовує продукцію, а це дає можливість 160 працівникам працювати і одержувати зарплату. ЕТЗ зберіг своє місце на ринках електротехнічної продукції Росії, Білорусі та інших країн колишнього СРСР.

Наша продукція в комплекті енергетичного обладнання надходить до Китаю, Індії, Куби, країн Близького Сходу, Центральної і Південної Америки. Використовується в електросхемах релейного захисту і аварійній сигналізації електростанцій, у т.ч. атомних, підстанцій, високовольтних ліній електропередач.

До 90-х років трудовий колектив був найчисельніший серед підприємств району.

На початок 80-х середній вік працівників складав 25 років.

Працювати тут було престижно, середня зарплата була найвищою в районі, за її рівнем ми займали 3-4 місце в області.

На кінець 2012-го середній вік працівників – близько 50 років. Прикро, але зарплата не дуже висока, та добре, що є й така.

На підприємстві залишилися ті, хто не має можливості заробити кошти за межами району, навіть України, і ті, хто не знайшов собі місця в торгових рядах на базарі. Є й ті, хто реалізовує на заводі свою творчу натуру, для кого підприємство – рідний дім, а робота тут – покликання. Це люди, з якими можна розвивати виробництво.

Так, не той тепер завод, і не така, як раніше, тут робота.

Після провальних 90-х з 2000-го підприємство нарощувало обсяги виробництва та реалізації продукції. Зростала зарплата, майже кожен рік був прибутковим.

Світова економічна криза вдарила і по нас – особливо це було відчутно в 2009 році, коли різко зменшилися обсяги виробництва та реалізації. Це наслідок зниження рівня випуску промислової продукції підприємствами Росії, Білорусі та інших країн. Та вже за рік, у 2010-му, обсяги виробництва на ЕТЗ зросли на 30 відсотків, зарплата – на 31 відсоток. Та й у минулому, 2012-му, були прибутки, хоча в цілому за рік маємо невеликий збиток по бухгалтерському обліку при незначному прибутку по податковому обліку. Поліпшення у 2012 році – це результат вмілого керівництва роботою правління підприємства тимчасово виконуючим обов’язки голови правління Олександром Тимченком. Зараз готуються до впровадження у виробництво кілька нових видів продукції. Та всього цього недостатньо.

Найперше, рівень зарплати.

Це показник, за яким оцінюється робота керівників усіх рівнів. Низький її рівень на ЕТЗ негативно впливає на середньорайонний. Та все ж підприємство не є зайвим.

За всі роки незалежності на підприємстві майже не було випадків заборгованості й затримки у виплаті зарплати, виплачувалися аванси. Не було й затримок у перерахунку коштів до Пенсійного та інших соціальних фондів. У 2012-му завод перерахував до бюджетів (місцевих і державних) 1,1 мільйона гривень.

Підприємство постійно надає матеріальну допомогу дитсадкові «Малятко», ЗОШ №3, підтримує сім’ї працівників у скрутні періоди життя.

В акціонерному товаристві, яке є власником заводу, недавно відбулися зміни в пакетах акцій акціонерів. До цих змін, за конфлікту інтересів серед акціонерів, неможливим було проведення загальних зборів акціонерів для прийняття рішення з важливих питань роботи і розвитку підприємства, в т.ч. залучення інвестицій.

Нині проблема конфлікту інтересів акціонерів вирішена.

Є акціонери – власники великих пакетів акцій, які забезпечують проведення загальних зборів, а також прийняття відповідних рішень. У цьому є позитив. Підприємство потребує великих інвестицій для переоснащення обладнання, удосконалення технологій для поповнення асортименту продукції із значним приростом обсягів, що сприятиме росту зарплати, збільшенню кількості робочих місць, омолодженню колективу.

Зміни, що сталися серед власників пакетів акцій, непокоять працівників заводу: як себе поведуть перші з останніми? Це зрозуміло, тому що для кожного працівника його робота пов’язана з матеріальними статками родин, а без роботи вони опиняться за межею бідності.

Раніше колектив не відчував власників у своїй роботі. Та після зборів, які мають відбутися в середині березня, власники реалізують свої права згідно з рішенням зборів. А до цього я хотів би зняти напругу серед працівників. Власники дуже зацікавлені в тому, щоб підприємство і люди працювали й обсяги виробництва не зменшувалися. Вони розуміють, що на заводі нема зайвих людей, а є неповна зайнятість. Без роботи колективу вони не зможуть залучати інвестиції – на недіюче підприємство інвестор не прийде. Підприємству, а відтак і власникам, потрібний кожен працівник – всі в одному човні. І ситуація не та, яка була ще рік тому. Працівники творять на робочих місцях своє сьогодення і своє майбуття. А у власників поки що немає претензій з приводу того, що не мають сьогодні і не скоро матимуть дохід від своїх прав. У них є своє бачення, в основі якого велике бажання розвивати підприємство.
Сподіваємося, що мрії і бажання колективу заводу та акціонерів-власників здійсняться. І завод вийде на повну потужність, відновить колишню славу.

Дмитро ЯНЧУК, голова спостережної ради ВАТ «Бершадський електротехнічний завод».


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Годованець Афанасій Прокопович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.10.44. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Завод тепер не той, та все ж… - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники