Fridge magnet wooden gears

Боротися за життя

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Червня 2013, 11:03

фото Людмили ВІХРЕНКО

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії в Бершадській ЦРЛ працює з 2003 року. При відділенні функціонує клініко-діагностична лабораторія, яка забезпечує цілодобове обстеження хворих. Є необхідна діагностична, дихальна, наркозна та допоміжна апаратура. Застосовуються сучасні методики інтенсивної терапії, допомога хворим базується на новітніх технологіях.

Ефективність лікувального процесу забезпечується високою кваліфікацією, чуйністю, якісною роботою лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу. Відділення очолює лікар вищої категорії Григорій Валер’янович Огер. Яскрава когорта лікарів-професіоналів – Ігор Володимирович Мельник, Микола Дмитрович Хмарук, Сергій Вікторович Красюк, Олександр Володимирович Чечервяк. Середній медичний персонал очолює старша медична сестра Оксана Віталіївна Корчак. Тут кожен відданий справі. Чуйні, добрі до хворих та високопрофесійні медичні сестри С.Козак, З.Кушнір, О.Слободянюк, О.Криворука та А.Маршук. З милосердям та розумінням піклуються про хворих молодші медичні сестри Л.Кучирина, О.Барбалат та сестра-господарка О.Кокоша.

Після стабілізації стану пацієнта його лікування продовжують у профільних відділеннях ЦРЛ. Щорічно у відділенні надають кваліфіковану допомогу майже 550 хворим із важкою патологією. Летальність становить близько 7%.

Важливою функцією відділення є анестезіологічне забезпечення під час оперативних втручань.

Сьогодні відділення – особливий підрозділ ЦРЛ. Тут щодня ведуть нелегку боротьбу за життя пацієнтів. Тут не буває вихідних та святкових днів, медпрацівникам, як на фронті, щодня потрібно бути в строю і щомиті – готовими прийняти відповідальне рішення. Людське життя часто залежить від кількох секунд чи хвилин. У відділенні виходжують найважчих пацієнтів. Колектив працює цілодобово, в режимі ургентної допомоги. Мій співрозмовник – завідувач відділення Григорій Огер.

– Наш колектив – дуже сучасний. Підібрався оптимальний склад усіх спеціалістів.

Дуже багато уваги та сприяння відчуваємо з боку адміністрації лікарні від головного лікаря В.А. Залецького та начмеда В.П. Довгань.

На успіх лікування впливає багато чинників. Те, що повинен робити медперсонал, роблять, як слід, завжди. Але часто успіх залежить не тільки від відповідальності, професіоналізму медиків, а й від забезпечення ліками, а воно переважно – на плечах рідних. У відділенні є можливість надати першу невідкладну допомогу на якийсь короткий період, але все ж на результат лікування часто впливає те, наскільки рідні пацієнта зможуть забезпечити його всіма необхідними медикаментами.

Основне завдання анестезіолога – миттєво прийняти правильне рішення, від цього часто залежить життя людини.

На жаль, трапляються і летальні випадки.

Робота відділення анестезіології та інтенсивної терапії дуже специфічна, бо результат видно одразу. Привезли хворого без свідомості чи з порушенням кровообігу, дихання, чи в стані клінічної смерті, медики своїми маніпуляціями повертають людину до життя.

Робота – постійний стрес і для лікарів, і для медичних сестер.

Кажуть, що більшість лікарів є віруючими людьми. Анестезіологи не виняток. У них на видному місці ікона. Бог допомагає рятувати. Медики вірять у Бога і свої сили. Але медицина не всесильна. Не потрібно про це забувати. Є межі зусиль лікарів і останніх досягнень медицини. «Ми завжди робимо все можливе й неможливе, не опускаємо рук та йдемо до кінця, принаймні для того, аби згодом собі нічим не докоряти», – стверджують працівники відділення анестезіології та інтенсивної терапії ЦРЛ.

За багаторічну сумлінну працю, професіоналізм, відповідальність колектив відділення анестезіології та інтенсивної терапії ЦРЛ визнано кращим відділенням 2013 року. Це неспроста, адже тут кожен лікар, кожна медична сестра своєю працею стверджують: їхнє покликання – боротись за життя, боротись і перемагати.

Людмила НІМЧУК, громадський кореспондент


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Куперберг Михайло Ісакович (1908) 1908 р., єврей, службовець. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1943 р. Похов. Курська обл.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Боротися за життя - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники