Fridge magnet wooden gears

Екскурсія по Михайлівці

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Травня 2014, 19:57

Це напрочуд мальовниче село вражає не тільки природною красою, а й привітними та працелюбними людьми. При в’їзді сюди розміщена ошатна автобусна зупинка, а біля неї криничка та чудові квіти. Спускаємося вниз. Перше, що привертає увагу – табличка, де на блакитному тлі напис «Вас щиро вітає громада села Михайлівки Бершадського району Вінницької області», а зі зворотньої сторони показане наше село на карті України.

Обабіч дороги дерева, які охайно побілені, зарослі розчищено і все завдяки нашому сільському голові Анатолію Палагнію.

Далі зліва розташована дільниця №2, що є однією з кращих у Бершадських електромережах. Працюють тут спеціалісти, які разом із керівником підтримують порядок з благоустрою території, люблять квіти та свою роботу. Обслуговують сім населених пунктів, в аварійні дні вони завжди на передовій – відновлюють електропостачання. Недалеко від дільниці розташувалась Михайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де директором Любов Осичнюк. Приміщення школи оновлене, тут упорядковані, гарно оздоблені класи, є всі матеріали для навчання.

Гордість школи – музей Р.А. Скалецького. Експонати, документи, світлини розповідають про творчий і життєвий шлях відомого композитораземляка.

Ставок вражає не тільки величиною, а й красою.

На центральній площі – магазини, їдальня. Тут головний об’єкт – пам’ятник загиблим воїнам у Великій Вітчизняній війні. Поруч Михайлівська амбулаторія, територія якої велика, засаджена деревами, квітами, все завжди охайне.

Очолює її сімейний лікар Іван Пікула, якому потрібно віддати належне за те, що він багато робить для збереження лікувального закладу. Сьогодні вже зроблено сучасний ремонт, обладнано медичною технікою. Але багато нарікань людей на те, що діє тільки денний стаціонар. Злощасна медична реформа зруйнувала мінімальні умови. Раніше людина могла підлікуватися, переночувати під наглядом медсестри. Не секрет, що село старіє, і люди не мають ні сил, ні змоги двічі на день ходити до амбулаторії, не кажучи вже про можливість дістатися районної лікарні.

На площі серед села кожної п’ятниці завжди людно, адже багато самотніх людей не в змозі поїхати на базар у райцентр і вдячні тим, хто привозить товари в село.

Чудові приміщення дитячого садка в центрі з охайним майданчиком, будинку культури з бібліотекою на другому поверсі.

Окрасою Михайлівки є будинки Михайла Баголи, Ріми Крупіної, Григорія Кошпетрука та інших, які можна ставити за приклад односельчанам.

У самому куточку села з однієї сторони цвинтар, а з іншої – зруйновані ферми без надії на відновлення, бо деякі сьогоднішні господарі не зацікавлені в розвитку тваринництва.

Не можна оминути і церкву, яка височіє над селом, виблискує куполами, час від часу її дзвони запрошують людей на молитву.

Хочеться сказати і про поля, які засіяні, оброблені, де зеленіють пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник та інші культури. Все впорядковане, дорога прогорнута, йдеш і радієш цій красі. Це праця людей і, звичайно, заслуга керівників Анатолія Головні (ФГ «Фермерпродукт сервіс»), якому нині довірили очолити район та Василя Гондарука (ПП «Валентина»).

Сьогодні непростий час, люди молять Бога, щоб український народ мав шанс на мир і мирне життя. Весь час російський народ був братнім, і дуже не хочеться, щоб було, як у Біблії про двох братів Каїна та Авеля.

Раїса РУДИК, с. Михайлівка.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Богаченко Василь Трохимович (1918) 1918 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 04.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Екскурсія по Михайлівці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники