Fridge magnet wooden gears

Перспективна галузь

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Вересня 2014, 09:00

Ця галузь завжди була і залишається основним пріоритетом у сільськогосподарському комплексі та постійним резервом надходження коштів, які зазвичай використовуються на розвиток сільськогосподарських підприємств.

Аналізуючи її ведення за січень-серпень 2014 року, слід відзначити, що тваринництво на цьому етапі розвивається стабільно.

Вироблено та реалізовано м’яса 8729 тонн, молока – 7170 тонн. У стогектарному обчисленні це становить: молока – 121, м’яса – 147 центнерів.

За вісім місяців 2014 року у сільськогосподарських підприємствах району зросла продуктивність худоби. Середньодобові прирости на її вирощуванні і відгодівлі становлять: по ВРХ – 562 грами, або на 63 грами зросли, свиней – 444 грами і теж стали на 74 грами вищими. Середній надій молока від корови збільшився на 236 кілограмів.

Продуктивність зростає в основному за рахунок впровадження передових методів годівлі та утримання худоби, нових технологій її вирощування.

Основним виробником м’яса у районному масштабі залишається птахокомбінат «Бершадський», який займає у структурі його виробництва 84 відсотки. Навіть незважаючи на нинішню цінову політику, це підприємство нарощує темпи виробництва.

Позитивні зміни за вісім місяців нинішнього року сталися у галузі молочного скотарства. За цей період в середньому від корови по району було надоєно по 3625 кілограмів молока. А у таких сільськогосподарських підприємствах, як ТОВ «Устя» – по 5181, Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» – по 4565, ТОВ «Світанок-Агросвіт» – по 3903, ТОВ «Осіївське» – по 3885 кілограмів.

Покращилися показники ведення молочного скотарства також у ТОВ «Агрофірма «Джулинка», ПП «Промінь», ПСП «Тетяна», ПП «Обрій», де надій молока від корови збільшився на 1012-276 кілограмів.

Важливу роль у збільшенні виробництва продукції тваринництва відіграє чисельність поголів’я худоби та птиці. Серед господарств району з місяця у місяць вдається підтримувати цю тенденцію тваринникам ТОВ «Устя», Агрофірми «Джулинка», Берщадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП». А основним резервом нарощування чисельності поголів’я худоби є його відтворення і збереження. Тому спеціалістам сільськогосподарських підприємств потрібно максимально приділяти цьому увагу.

Нині закінчується період літньо-табірного утримання худоби, забезпечення галузі повноцінними кормами. Станом на 1 вересня сінажу було вже заготовлено 112 відсотків до потреби, або по 5,5 тонни в розрахунку на одну корову, закінчується заготівля силосу, якого теж у розрахунку на одну корову було вже заготовлено по 14,3 тонни. Відмінною очікується зимівля худоби у ТОВ «Осіївське», ТОВ «Устя», ПСП «Тетяна», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ПП «Обрій», де кормів заготовлено значно більше від потреби.

І все ж вже від сьогодні спеціалістам усіх сільськогосподарських підприємств необхідно у повному обсязі здійснити зоотехнічні заходи по переведенню галузі на зимово-стійловий період. Адже зимівля завжди вважалася дуже відповідальним періодом у веденні такої непростої галузі, як тваринництво.

Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Гега Євтихій Саливонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 року. Рядовий. Загинув 18.07.44.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Перспективна галузь - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники