Проблема є, а виних нема. Поки що...

 • Подобається-1Не подобається
 • 5 Квітня 2015, 09:00

На знімку: напередодні цієї наради не менш гострою була розмова безпосередньо на місці.

Досить непростим і напруженим було зібрання у райдержадміністрації, яке перший заступник голови РДА Володимир Ольшевський за участю заступника голови райради Василя Бондаренка провів нещодавно у відповідь на звернення Флоринського сільського голови Сергія Рожкевича.

Розглядалося питання про сприяння громаді цього приміського села у наведенні належного санітарного стану на частині території неподалік вулиці Пархоменка міста Бершаді та в межу з приватним підприємством по відгодівлі свиней.

Сергія Павловича у цьому випадку можна зрозуміти.

Чомусь склалося так, що на території його громади у цьому мікрорайоні розміщені і центральне міське сміттєзвалище, і фільтраційні поля колишнього цукрового і нинішнього спиртового заводів, і згадуване вже приватне підприємство по відгодівлі свиней. Вистачає і жителів міста, байдужих до екології, тому «у всій своїй красі» маємо тут ще і стихійне сміттєзвалище. І всі знають, що йому поблизу міста не місце, але несуть і везуть сюди різні відходи.

А ускладнилася ситуація тим, що приватні підприємці, які спеціалізуються на реалізації м’яса, тишком-нишком звозили сюди ще і відходи після забою тварин. З потеплінням тутешні «аромати» стали поширюватися... От і забили першими на сполох жителі вулиці Пархоменка, які також взяли участь у згаданому зібранні. Були присутні керівники практично всіх служб району, покликані вести боротьбу з подібними порушеннями санітарного стану, вказувати винуватцям на необхідність дотримання порядку і правил. Взяли участь у розмові працівник міліції і представники самооборони.

Володимир Ольшевський із самого початку акцентував увагу на тому, що ця проблема турбує вже не тільки жителів вулиці Пархоменка чи села Флориного, а і всього міста. Жаль тільки, що дещо із запізненням заговорили про її вирішення. Хоч відкладати цю розмову, а далі й розв’я - зання проблеми, не можна ні в якому разі.

Коли почали виясняти, чиєї компетенції найбільше стосується її вирішення, у керівників кожної служби зна - йшлося що сказати. Ветеринарна служба проблему утилізації відходів після забою тварин, а також загиблих, у тому числі на території населених пунктів, порушувала давно, однак зрушень ніяких нема. Колись хоч яму за селом можна було викопати, а тепер і цього не можна робити.

У приватного ж підприємця, на якого вказували, що відходи вивезені саме від нього, у наявності були документи, які підтверджували, що ці відходи він утилізує, співпрацюючи з тульчинським спеціалізованим підприємством.

Свої аргументи озвучила і очільник санепідслужби.

Флоринський сільський голова теж запевнив, що постійно веде боротьбу з такими порушеннями, але вже неспроможний, як от у цьому випадку, дати їм раду. Тому він закликав бути більш гуманними і підприємців, які спеціалізуються на забої худоби та реалізації м’яса. Бо гроші грішми, але годилося б подбати і про те, що залишиться після такої діяльності наступним поколінням. Адже відходи на цю територію звозяться з усього міста, а розгрібати всі проблеми, пов’язані з цією ситуацією, змушений Сергій Павлович разом із депутатами.

Шляхи вирішення проблеми пропонували практично всі, але дехто висловлювався, що це міліція, насамперед, повинна ловити порушників природоохоронного законодавства. Працівник правоохоронних органів цього не заперечував і навіть запевнив, що розпочато розслідування випадків порушення. Але порушників, тобто винних, поки що не встановлено.

На оте «не встановлено» особливо бурхливо відреагували представники самооборони, які навіть пригрозили вистежити і спалити на місці розвантаження транспортний засіб із такими відходами. Якщо це станеться, може, хоч тоді виясниться, хто їх відвантажує і вивозить на стихійне сміттєзвалище. Сергій Рожкевич зауважив: розв’я зати цю проблему можна, лише об’єднавши зусилля всіх, і тоді, як усі один одного будуть розуміти.

На жаль, відповідь на запитання, куди дівати такі відходи після забою тварин, так і не прозвучала. Не буде ж дядько, зарізавши порося, утилізувати відходи, доставляючи в Тульчин.

Є надія на те, що проблему таки буде вирішено, бо на зібранні визначено, в якому напрямку всім діяти. Адже тут вже задіяні не тільки інтереси громад, а і влади.

 

На думку автора цих рядків, було б добре, щоб це зрозуміли не тільки учасники наради, а і громадськість міста.

Якби не утворили у цьому місці стихійного сміттєзвалища, можливо, не посмів би ніхто завозити сюди і відходів після забою тварин. А то виходить, що проблема є, та ще й неабияка, а винних нема.

Та це поки що. Але порушників неодмінно буде знайдено, і тоді доведеться за все сер йозно відповідати, бо далі так діяти, як це робиться тут, не можна. Ми не маємо права допустити екологічну катастрофу.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
2 фото   
<b>Квіти</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Прозванюк Трифон Іванович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Проблема є, а виних нема. Поки що... - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення