Fridge magnet wooden gears

«Вапняний» протест у Красносілці

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Червня 2016, 09:00

Нинішній тиждень у Красносілці розпочався з того, що жителі цього села на п’ять годин перекрили дорогу на Теплик. Цією акцією люди прагнули висловити протест проти роботи місцевого підприємства по випалюванню вапна. Діє воно на території цукрозаводу, в якого орендує частину площ. Вся біда в тому, що смердючі викиди від виробництва дуже негативно впливають на людей. Особливо тривожно за дітей.

– Цілими днями мусимо тримати дітей дома зачиненими, бо через сморід ніяк не можна вийти надвір...

– Дуже ризиковано надворі сушити білизну після прання – вона вся проймається сіркою...

– Буває, що взагалі дихати нічим...

– Хіба можна, щоб таке виробництво розміщувалося за якихось двісті метрів від дитячого садка? Цей сморід доходить туди, діти постійно кашляють.

На думку місцевого депутата Євгена Вітковського, підприємство працює з порушеннями – дозвіл, виданий 2012 року, вже не є чинним.

Люди зверталися у різні інстанції, але відповідей нема.

Зате є загроза збільшення кількості онкозахворювань. Та й хворі із серцево-судинними проблемами стали почуватися значно гірше. У цілком здорових людей першить у горлі й носі. Біля дитсадка – сильний запах сірки та чаду.

Сільський голова Іван Пустовіт однозначно висловився на підтримку позиції громади, але все одно потрібно дочекатися висновків правоохоронних органів.

На місці події побувала депутат Вінницької обласної ради Людмила Головашич, яка сказала, що готує по цій справі депутатське звернення, зокрема, аби вияснити, чи є у приватного підприємства відповідні дозволи.

Учасники мітингу вимагають припинити діяльність підприємства по виготовленню вапна до 13 червня і покарати винних. Якщо вимоги громади проігнорують, протест може перерости у безстрокову акцію.

До речі, однією з вимог селян є також відновлення роботи цукрозаводу.

Олег ФЕДОРЧУК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
2 фото   
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Федот Никифорович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Вапняний» протест у Красносілці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники