Окрім цього, 42 дитини виховуються у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах через неналежне виконання батьківських обов’язків. Більше того, існує ризик, що малечу взагалі можуть відібрасти у батьків.
Українське суспільство нині активно пропагує те, що дитина повинна виховуватися в сім’ї або, принаймні, у закладах сімейною типу. І цим максимально відійти від такого поняття як школа-інтернат.
З серпня 2015 року державою запроваджено механізм розміщення таких дітей у патронатні сім’ї. А з 26 лютого 2016 -го вступив у дію відповідний Закон України, яким закріплено поняття «Патронат над дитиною».
Патронатне виховання є новою формою сімейного влаштування дітей. Воно чітко розмежовує права і обов’язки по захисту прав дитини між патронатним вихователем і біологічними батьками. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Патронатна сім’я – це місце тимчасового перебування дітей під опікою вихователів, які забезпечують зниження травмування дитини, коли її забирають від батьків. Тим часом соціальні працівники проводять роботу із батьками, аби дітки могли спокійно повернутись додому.
Однією з переваг патронату є те, що вихователю виплачують заробітну плату та зараховують трудовий стаж.
Усі охочі стати патронатними вихователями та допомогти дітям, які опинились у важких життєвих ситуаціях, детальну інформацію можуть отримати безпосередньо у службі у справах дітей та на веб-сайті Бершадської райдержадміністрації.
Служба у справах дітей Бершадської РДА.