Fridge magnet wooden gears

Ціною власних життів і здоров’я

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Грудня 2017, 09:00

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю. Цей день давно став скорботним нагадуванням усьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції після квітневого вибуху.

За роки, що минули, людство пройшло складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’я - заний із використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо оцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили.

Нині в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, на обліку перебувають 240 громадян відповідно до Закону України «По статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З них – 103 ліквідатори аварії Чорнобильської катастрофи.

З нагоди Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до спільного розпорядження голів райдержадміністрації та райради призначено одноразову матеріальну допомогу 6 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС по 300 грн. та дружинам померлих – по 1050 грн. На медичне забезпечення з обласного та районного бюджетів у 2017 році виділено 95700 грн.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з них не дожили до теперішніх днів задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. У 2017 році відійшли за обрій життя 5 наших земляків: О.С. Горошнюк із Тернівки, С.М. Ступак із Флорино, А.Ф. Зарічанський із Осіївки, В.С. Орлов із Усті, В.М. Вільчинський із Бершаді.

Вшановуємо всіх тих, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький вам уклін за мужність і героїзм, за силу духу, виявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом. Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя і шани вдячних поколінь!

Людмила ГАВРИЛИШИНА, начальник управління соціальної і молодіжної політики райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Гега Євтихій Саливонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 року. Рядовий. Загинув 18.07.44.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ціною власних життів і здоров’я - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники