Аналогічний стан і на стадіоні.
Чому ж це так?
Чому щоденно і бездумно забруднюємо рідне місто, довкілля взагалі? Є над чим подумати – і педагогам, і батькам, і громадськості.
Не можу не згадати і про те, що значну шкоду довкіллю завдає спалювання сухого листя і сміття.
Адже в ньому накопичується чимало шкідливих речовин, що при згоранні потрапляють у повітря, яким ми дихаємо.
У місті та в селах району створено багато стихійних сміттєзвалищ. І це при тому, що для збирання відходів періодично виділяється транспорт.
Напевно, нема такого громадянина, який бодай раз не обурився б горами сміття в лісах, лісосмугах, парках і зонах відпочинку.
За словами наших екологів, лише в Бершаді на паспортизованому сміттєзвалищі накопичено понад 70 тисяч кубометрів відходів. У кожному селі району також створено паспортизовані сміттєзвалища. Проте несанкціоновані звалища з’являються, як гриби після дощу.
Вихід із загрозливої ситуації наші парламентарії вбачають у підвищенні розмірів штрафів за порушення проти довкілля. Зокрема, якщо об’єм сміття менше одного кубометра, то пропонується порушників карати штрафом від 51 до 170 гривень. Якщо ж такий об’єм перевищуватиме один кубометр, то розмір штрафу зросте від 170 до 1700 гривень. До контролю за дотриманням природоохоронного законодавства будуть залучені міські і сільські ради, міліція, екологи.
Хотів би закликати всіх читачів суворо дотримуватися вимог законів, берегти природу і не забруднювати її. Адже чистота у нашому спільному домі залежить від кожного з нас. Жити в гармонії з природою – це насамперед дбати про неї.
Віктор БАЛАН, ветеран праці, громадський інспектор з охорони довкілля.