Fridge magnet wooden gears

СТОЛЯРНИХ СПРАВ МАЙСТЕР

  • Подобається6Не подобається
  • 14 Квітня 2006, 17:08

Кисіль Олександр Якович народився 1940 року в сім'ї колгоспника. Батько, Яків Никонович, був призваний до лав Радянської Армії перед війною, і коли почалася Велика Вітчизняна, він пішов боронити рідну землю. Воював у званні старшини роти, загинув у районі, де проводилася Яссо-Кишинівська операція. Звістка про смерть батька прийшла малому Сашкові лише у 1945 році.
Мати – Явдоха Юхимівна захворіла на сипний тиф. У 1944 році, так і не вилікувавшись, вона померла у Тернівській лікарні.Олександр залишився круглим сиротою у чотири роки.
Виростав Сашко біля бабусі Катерини Никонівни, батькової матері.
До школи пішов у 1947-му закінчив семирічку. Умови життя були занадто важкими: холод, голод, нестача одежі. Тому Олександр почав ходити на роботу з бабусею, щоб мати змогу заробити хоч крихту хліба. У 9 років був коноводом, з 12-ти працював їздовим.
Уже будучи одруженим на Ганні Лаврівні, і маючи сина Анатолія, а згодом і дочку Ларису, закінчив вечірню школу, одержав атестат. Полюбляв Олександр грати у волейбол і футбол. Брав активну участь у самодіяльних гуртках. Виступали чернятчани не лише у себе в селі, а й їздили у Джулинку та районний центр – Бершадь.
Пропрацював Олександр Якович 24 роки столяром, а потім став бригадиром столярного цеху. Загальний трудовий стаж – 54 роки. Багато чого зробив – це всі необхідні матеріали для будівництва будинку культури, дитячого садочка, лікарняної амбулаторії, школи, церкви, верхи для будівель, колеса, рами до вікон, двері, рамки до картин і фотокарток та навіть діжки для вина. Першою найважливішою та найважчою була робота на будівництві контори. Адже всі столярні роботи виконані Олександром Яковичем та іншими робітниками під його керівництвом. Довго можна перераховувати все зроблене Олександром Яковичем, та можна сказати й коротко: "До всякого він має діло, скрізь доклав руки". Бо немає в селі домівки, де не було б речі, виготовленої майстром.
Ось уже два роки, як він пішов на заслужений відпочинок, а на зміну йому прийшов молодший, також хороший спеціаліст Михайло Миколайович Ковальчук. Та все ж Олександр Якович і вдома завжди в роботі – щось майструє, ремонтує. Ось нещодавно власноруч виготовив пристрій для садіння кукурудзи і цукрових буряків.
Виховали Олександр Якович з Ганною Лаврівною двох дітей, четверо онуків та вже чекають четвертого правнука.
Люблять та поважають сім'ю Киселів у селі.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Кондратюк Юхим Андрійович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.01.45.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

СТОЛЯРНИХ СПРАВ МАЙСТЕР - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники