Fridge magnet wooden gears

ЛІТА, ЯК БУГОВА ВОДИЦЯ

  • Подобається3Не подобається
  • 26 Липня 2006, 13:58

На Чернігівщині влітку 1922 р. в сім'ї колгоспників народилася дівчинка, яку батьки нарекли таким гарним ім'ям – Галина. Та не зазнала маленька Галинка щасливого дитинства: батько помер у голодному 33-му, а матір у 1934 р. Залишилася дівчинка вдвох з 10-літньою сестрою.
А життя йшло своїм звичаєм, бігли роки, і Галинка виросла гарною, працелюбною дівчиною та ще й з веселою, невгамовною вдачею. Як комсомольського ватажка на селі, направляють її в далеку Абхазію, в м. Гагри. Нелегкою була праця на залізниці, а тут ще й війна... Українська дівчина допомагала пораненим, яких привозили в госпіталі з фронтів. Тут в роки війни зустріла вона свою долю, вийшла заміж, народила двійко синів.
Закінчилося воєнне лихоліття. Галина Марківна відчувала себе щасливою: поряд чоловік, сини. Приїхала з сім'єю на Україну, в мальовниче село Кошаринці, де проживала родина чоловіка. Але чому знову сльози на очах в цієї статної, голубоокої жінки? Помер старший синочок, а незабаром і чоловік. Залишилась з дитиною, але поряд люди, які і поспівчувають, і пораду дадуть, і куском хліба поділяться.
Біжать літа... Ось вона з жінками у полі: йдуть на роботу – співають, працюють – співають, йдуть додому – співають. І все на світі таке миле, прекрасне...
А організовувала всіх до пісні вона, Галина. Враховуючи мистецький талант, організаторські здібності, запропонували їй роботу в сільському будинку культури. І зрозуміла Галина Марківна до чого прагнула все життя, чому завмирало серце, коли звучала пісня...
Односельці сьогодні згадують ті чудові концерти, популярні колективи художньої самодіяльності, виступи яких нікого не залишали байдужим. Де знаходила все новий і новий репертуар – знала тільки вона, їх керівник. Люди старшого віку пам'ятають, як на свято Івана Купала біля Південного Бугу гарна, привітна жінка у вишитій сорочці з лагідною посмішкою пригощала всіх варениками і пиріжками. Г.М. Ющенко шанували всі: і малеча, і молодь, яка потягнулася в заклад культури, і люди поважного віку, що не мислили себе без пісні.
Збігли літа, ніби Бугова водиця. Нещодавно Галина Марківна відзначила свій 84-й день народження. Низько кланяємося цій величній, талановитій українській жінці, ветерану галузі культури за її невтомну працю, щедрість душі, за материнську пісню, яка вічна, як життя.
Надія ГЕРАСИМЧУК,
начальник відділу культури і туризму РДА

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
19 фото   
<b>Весна</b><br />
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Багола Гаврило Васильович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЛІТА, ЯК БУГОВА ВОДИЦЯ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники