Fridge magnet wooden gears

СПРАВА ЖИТТЯ – ЛІС. І НЕ ТІЛЬКИ…

  • Подобається4Не подобається
  • 6 Лютого 2009 р

Директору ДП «Бершадський лісгосп» Миколі Краснєєву виповнюється п’ятдесят років.
Мабуть, зі мною погодиться більшість читачів: люди, які пов’язали своє життя з лісом, особливі. Вони, як правило, мудрі і добрі. Адже щоденно маючи справу з природою, підзаряджаються від неї позитивною енергетикою. І це благотворно впливає на оточуючих. Класичним прикладом у цьому плані є директор державного підприємства «Бершадський лісгосп» Микола Володимирович Краснєєв. Знаю його вже не один рік і захоплююсь його спокійно-виваженим характером, умінням по-діловому, без зайвої метушні розв’язувати всі проблеми, які ставить перед ним життя. А воно підійшло до надзвичайно важливого рубежу: сьогодні йому виповнюється п’ятдесят років. Вік, коли вже можна підбивати деякі попередні підсумки досягнутого за прожитий період, та разом з тим не заспокоюватися, бо попереду ще чимало незвіданого.

А хочеться ж досягти якомога більше і зробити ще багато добрих справ.
… Народився він у селі Сказинцях Могилів-Подільського району в робітничій сім’ї. Дитинство Миколи та його двох братів не було безхмарним.
Вони рано залишилися без батька. Росіянин з-над Волги Володимир Кирилович, працюючи шахтопрохідником на Уралі, потрапив у завал. Наслідком цього стала важка хвороба і рання смерть.
Можливо, саме ця втрата спонукала хлопця покладатися в житті на себе в усьому не чекаючи допомоги чи підтримки від когось. Хоч як і чимало його ровесників, не зразу визначився з вибором професії. Спочатку хотів вступити у популярний у сімдесяті роки Київський політехнічний інститут, бо вабила електроніка. Але не підійшов за станом здоров’я. Хлопець зрозумів, що доведеться йти іншою стежкою в житті. Але якою? Обираючи фах, керувався не романтичними, а прагматичними міркуваннями. Можливо, відіграла свою роль інтуїція, але життя довело: вибір він зробив правильний. І в професійному, і в сімейному житті. Закінчив Львівський лісотехнічний інститут, одружився з випускницею політехнічного Надією, спеціальністю якої були дороги. Так склалося, що і свою спільну життєву дорогу, даруйте за тавтологію, вони обоє почали з доріг. Надія Миколаївна – з роботи в Томашпільській районній дорожній дільниці, а Микола Володимирович теж спочатку працював у дорожній службі. Згодом перейшов у тамтешнє лісництво, став майстром лісу.
Через кілька років доля закинула молоде подружжя в Могилів-Подільський район, де М.В. Краснєєв очолив Вендичанську виробничу дільницю Ямпільської лісомеліоративної станції. Та сторінка у трудовій біографії була для Миколи Володимировича особливою. Адже разом з членами дільниці активно працювали над створенням нових насаджень на придністровських схилах, що були вивітрені і змиті вітрами, дощами, грозами. Це була нелегка, але разом з тим, творча і надзвичайно потрібна робота по збагаченню рідної природи.
Далі був Крижопільський держлісгосп, де Микола Краснєєв вже став головним лісничим, а через два з половиною роки – головним інженером. На цій посаді пропрацював десять років. Як працював? Сказати, що добре, замало. Бо те, що він робив разом з колективом, одержало найвищу оцінку в обласному об’єднанні. Здавалося, і надалі так буде, ніщо не порушить розмірений ритм життя. Та й не хотілося зриватися з насидженого місця. І переїзд у Бершадь, де йому запропонували очолити лісгосп, був досить непростим. Але життя довело, що новий період у житті став роками найвищої реалізованості. І зараз дуже важко уявити наш район без Миколи Володимировича та його родини. Ніхто не сприймає його як приїжджого звідкись. Він органічно наш, бершадський. Недарма ж вже не вперше обирають його депутатом районної ради. Він сумлінно виконує свої обов’язки.
Адже високе довір’я людей, почуття величезної відповідальності, власне сумління – це те, що змушує його перейматися чужими проблемами як власними.
Нині він очолює постійну комісію районної ради з питань роботи промисловості, регулювання комунальної власності та приватизації. Очолює також благодійний фонд підтримки талановитої молоді Бершадщини. Хоч і громадська, але надзвичайно важлива для громади робота. І це добре розуміє депутат.
Нелегко нині доводиться колективові, який очолює. Але прагне організувати роботу так, щоб мінімізувати н е г а т и в н и й вплив кризових факторів. Бо якщо вдуматися, то лісівники в усі роки працювали і працюють в ім’я прийдешнього, на вічність. Цим і визначається їхнє високе покликання.
Родину Краснєєвих можна назвати типовою для нашого часу. Дружина Надія Миколаївна – приватний підприємець. Старший син Віталій закінчив механіко-математичний факультет Київського національного університету, працює за фахом. А молодший Олексій обрав батькову стежину, навчається зараз у Львівському національному лісотехнічному університеті.
Залюбки працює в майстернях, виготовляє меблі та інші речі.
Про Миколу Володимировича можна розповідати багато. Він вартий цього. І як людина, і як керівник, і як депутат. І просто як наш сучасник. Тож давайте щиро привітаємо його із ювілеєм. І хай ще довго золото його літ осяває усіх, хто його знає, хай щастить йому і родині на все найкраще, що є в житті.
Тимофій МАРЧЕНКО.
м.Бершадь.
На знімку: М.В. Краснєєв.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Багола Гаврило Васильович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

СПРАВА ЖИТТЯ – ЛІС. І НЕ ТІЛЬКИ… - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники