Fridge magnet wooden gears

"Пишаюся дітьми"

  • Подобається1Не подобається
  • 7 Травня 2010, 19:29

На знімку: мати-героїня Л.А. Заболотна. Фото автора.

Шестеро дітей дав Бог Людмилі і Віктору Заболотним, і всі – дівчатка. Нині вони вже дорослі, мають свої сім’ї. Але скільки мати недоспала, скільки натрудила руки, щоб вивести дочок у світ, поставити їх на ноги! Тож не випадково в лютому нинішнього року Указом Президента України за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку Людмилі Андріївні, серед інших, присвоєно почесне звання „Мати-героїня”.

– Сама я маньківська і батьки мої теж, – починає свою розповідь Л.А. Заболотна. – Закінчила восьмирічку і одразу вийшла заміж.
Працювала в будівельній і городній бригадах, 14 років – на свинофермі, деякий час – кухарем у школі.
Про роботу та про себе Людмила Андріївна говорила скромно, небагатослівно, але коли мова зайшла про дітей, жінка одразу пожвавішала, слова її випливали з глибини душі. Про кожну із своїх дочок Л.А. Заболотна говорила з гордістю і любов’ю.
Найстарша Світлана Савченко закінчила Дніпропетровський металургійний технікум, вийшла заміж і мешкає в Крушинівці, працює в магазині. Катерина, Марія і Галина теж недалеко – у Шумилові: Катерина викладає українську мову та літературу в тамтешній школі, Галина розносить пошту, а Марія вдома по господарству. Найдальше – у Війтівці – Тетяна. Вони з чоловіком Петром орендують землю, мають техніку. Побудували хату у Війтівці, як і Марія з Олександром у Шумилові. Біля матері наймолодша Валентина з чоловіком Сергієм та дітьми Ярославом і Настею, які вже ходять до школи.
– Були одні дівчата, а тепер є й хлопці – шість зятів, – посміхаючись, каже Людмила Андріївна. – А ще маю вісім онуків – чотири дівчинки і чотири хлопчики. Я пишаюся своїми дітьми, та й люди їх хвалять. Вчилися діти добре, доглядала їх, як могла, виховувала.
Варто сказати про те, що чоловік Л.А. Заболотної вже 13 років, як помер. У той час лише найстарша була заміжня. Тож Людмилі Андріївні нелегко було одній давати всім раду. На підтримку звідкись особливо не сподівалась, розраховувала на власні сили.
Діти, зростаючи, потроху допомагали. Кожна мала якісь обов’язки.
– Жили ми дружно, – продовжує Л.А. Заболотна. – Дякувати Богу, всі мають свої куточки. Як почну згадувати – наче казка. У нинішній час шестеро дітей піднімати, виховувати набагато важче, ніж тоді.
Ні на що не скаржилася мати-героїня, однак відомо, що хоч указ про присвоєння почесного звання є, але відповідного посвідчення їй досі не вручили, не кажучи вже про одноразову грошову винагороду. До речі, Людмилу Андріївну нагороджено й медалями материнства І та ІІ ступенів.
Найбільша втіха для матері – коли діти та онуки з’їжджаються на якесь свято. Тоді серце жінки переповнюється радістю, вона відчуває себе безмежно щасливою.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Мазур Дмитро Якович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Пишаюся дітьми" - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники