П'ятірки директора школи

 • Подобається4Не подобається
 • 27 Серпня 2010 р

На знімку: подружжя Ковальських

Трудовий стаж молодого подружжя учителів-філологів Ковальських розпочинався у сільських школах: Світлана працювала спочатку у Тернівці, Володимир – у Дяківці. З часом вони разом стали працювати в одній школі – Тернівській. Той період згадується з теплотою, як один із найпам’ятніших.

У житті Володимира Михайловича далі знову були сільські школи – спочатку Устянська, а потім – Великокиріївська, де став директором.
Пішов туди, хоч було непросто, бо звідти завжди надходили різні скарги. Та через деякий час одна із підбурювачів спокою сказала йому: «Чомусь на вас не можу скаржитись». Це була не просто перемога, це означало, що директор зайняв чітку і тверду позицію. З часом у колективі запанував нормальний, спокійний і творчий мікроклімат. Самого ж керівника запросили в райком партії – спочатку на посаду інструктора, далі став завідувачем відділу. Що б там не говорили, а до підбору кадрів тоді ставилися дуже серйозно. І, як правило, брали на відповідальні посади людей, перевірених на їхній основній роботі.
Минув час, який розставив все на свої місця, і В.М. Ковальський вже сімнадцять років очолює другу міську школу, яку ще й досі за звичкою називають Пилипонівською.
Навіть розповідь про директорські будні займе чимало місця, а все потрібно ж робити: і дбати про навчання та виховання дітей, і потурбуватися про господарські проблеми. Бо приміщення старі, тож там десь підлога прогнила, там грубки не гріють, а ще ж треба вапна дістати, подбати про ремонти… При всьому цьому потрібно залишатися директором, бути прикладом толерантності та інтелігентності.
Зрештою, він таким і є: скромним, небагатослівним, ніколи не підвищує голосу.
Коли ми запитали у його дружини Світлани Іванівни, яка найбільш помітна негативна риса в чоловіка, то вона сказала: «Не вміє сваритися».
Адже сама вона трохи гарячкувата, а він у будь-якій ситуації залишається спокійним. Напевно, Бог так і поєднав дві протилежності. І вже тридцять три роки вони разом. Виростили двох синів – Юрія та Ігоря, до речі, перший, який вже закінчив історичний факультет, вдався характером у батька, другий – випускник сільгоспакадемії – в маму.
Володимир Михайлович належить до тих людей, які, сучасною мовою кажучи, не вміють себе піарити – він все зробить, і при цьому для нього головним залишиться результат, а не те, хто і що про це скаже.
Не помилимося, коли скажемо, що школа номер два має свій особливий стиль.
Діти тут виховані, культурні, розумні – звичайно, це наслідок щоденної педагогічної праці і вчителів, і директора, і батьків. Не випадково останнім часом збільшилася кількість призерів предметних олімпіад, а школі вручено грамоту за створення сприятливих умов для розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів.
Особливістю школи є й те, що тут зібрано чималий етнографічний матеріал про старообрядницьке село Пилипонівку, поглиблено вивчають творчість нашого земляка Василя Думанського.
У директора школи вистачає турбот завжди. Навіть під час відпустки. Та все ж має він і свою віддушину – спорт, любить футбол.
Так у щоденних турботах на його життєвому календарі з’явилася солідна цифра – п’ятдесят п’ять. Це не просто дата, це оцінки, які поставило директору школи саме життя.
Оцінки вагомі і об’єктивні. Тож нам залишається приєднатися до них і побажати Володимиру Михайловичу залишатися таким же і далі. З роси і води на довгі літа!
Юлія ПЕНЗЮР, Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
7 фото   
<b>Відзначення дня незалежності в Бершаді</b><br />День незалежності&hellip; З кожним роком його відзначення набуває все глибшого змісту і щоразу супроводжується новими...
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Снігур Іван Іванович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 24.02.43.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

П'ятірки директора школи - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення