Fridge magnet wooden gears

Авторитет здобула працею

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Серпня 2011, 10:00

25 серпня святкує своє 75-річчя заслужена вчителька української мови та літератури Шляхівської школи Вікторія Яківна Гончар. Ця чарівна жінка народилася в бідній селянській родині в Осіївці. У сім’ї було четверо дітей. Вікторія старшенька і ще меншенькі дві сестрички та братик. Важко жилося родині в ті роки. Турботливі батьки віддавали всі сили, щоб виростити дітей, дати їм освіту. Розумна, допитлива дівчинка Вікторія мріяла стати вчителькою.

Вона старанно вчилася. Після закінчення школи поступила в Бершадське педучилище, яке успішно закінчила.

З 1955 року почала свою педагогічну діяльність у Шляхівській середній школі. Молода, вродлива вчителька швидко завоювала шану та авторитет серед учителів і односельчан. Заочно закінчила Одеський педагогічний університет.

Все трудове життя ювілярки пройшло в Шляхівській школі. 40 років Вікторія Яківна присвятила навчанню і вихованню дітей. Ця мудра, доброзичлива жінка була для них і другом, і порадником.

Вікторія Яківна брала активну участь у громадському житті села. Її неодноразово обирали депутатом сільської ради, де 20 років вела обряди «Весілля» та «Народини».

За сумлінну працю Вікторія Яківна нагороджена значком «Відмінник народної освіти», медаллю «Ветеран праці» та багатьма грамотами. І тепер, будучи на заслуженому відпочинку, невтомно трудиться.

А ще вона – громадський кореспондент районної газети «Бершадський край», дописує в «Порадницю». Вона й понині допомагає людям порадами, вміє будувати мости довіри.
Сотні учнів по всій Україні, в усіх куточках ближнього і дального зарубіжжя несуть у своїх душах часточку її учительського серця і щедрого слова. Бо вміла Вікторія Яківна передавати і прищеплювати хлопчикам і дівчаткам любов до батьків, до рідної землі, розкривала для них широту, неповторність і глибину рідного слова.

Гарна господиня, щира і доброзичлива, дбайлива і любляча матуся і бабуся, Вікторія Яківна має гарну сім’ю. Разом з чоловіком Іваном Степановичем виховали чарівних, милих доньок Тамару і Таню, допомогли їм одержати вищу освіту. Обидві закінчили торгово-економічну академію.

Тепер живуть вони далеко від рідної домівки. Таня з сім’єю – в Києві, працює в Міністерстві торгівлі. Старша дочка Тамара працює в банку, зять Вася – військовий журналіст, онук Міша – кандидат фізикоматематичних наук, програміст – живуть в Москві.

Тепер Вікторія Яківна залишилася одна на господі.

Чепурненьке подвір’я, де з ранньої весни до пізньої осені милують око різнобарвні квіти. Хоч роки вже підкошують здоров’я, та без роботи не сидить. Порається на городі, доглядає курей, гусей та кроликів. Отака вона – трудолюбива, привітна, з щирою душею та добрим серцем жінка.

Отож, шановна Вікторіє Яківно, прийміть найкращі побажання здоров’я, щастя на багато літ.

О.Т. ВАСИЛЬЧЕНКО, М.І. ОВСЯДЕНКО, М.І. ЛІТВІНОВА, Н.І. САМАНДАС, учителі-пенсіонери.


Від редакції. Гарні слова про Вікторію Яківну, її трудовий шлях, про свою повагу і шану до цієї прекрасної жінки і педагога написала в матеріалі до газети за дорученням випускників 60-70 -х років пенсіонерка Любов Горбатюк. На жаль, обмеження газетної площі не дають можливість все опублікувати. Редакція газети «Бершадський край» також долучається до найкращих побажань на адресу ювілярки.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Авторитет здобула працею - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники