З людьми і для людей

 • Подобається0Не подобається
 • 11 Січня 2012, 09:00

6 січня у виконавчого директора ПП «Відродження» М.В. Кінаша не вмовкав телефон, бо чимало рідних, друзів, колег по роботі і просто знайомих щиро вітали його з шістдесятиріччям. Своїм життям, діяльністю, активною життєвою позицією, як і в цілому сім’я Кінашів, він сповна заслужив на увагу і повагу людей.

Про Михайла Васильовича, як і про очолюване ним сільгоспформування, готувати матеріали доводилося не раз.

І щоразу закрадалася підозра, що то доля навмисне розпоряджається так, щоб саме цього дня, саме на Свят-Вечір, народжуються лю ди, які у майбутньому не бояться ставати першопрохідцями в освоєнні чогось нового, прагнуть завжди і в усьому виступати на передових позиціях.

Не секрет, надто багато зусиль, як і його дружині Марії Іванівні, яку просто неможливо від нього відокремити у такій справі, довелося йому затратити, коли одним з перших відважився організувати у Теофилівці приватне сільськогосподарське підприємство. Адже не так просто було переорієнтувати свідомість людей на фактично нову для них форму організації виробництва. Але в тому, очевидно, і полягав феномен Кінаша, що завжди вмів, ніби граючи в шахи, прораховувати ситуацію на багато ходів вперед. І навіть не заради особистого збагачення – працюючи біля землі, кажуть, ще ніхто по-справжньому не розбагатів, а швидше всього заради задоволення від досягнутого, від особистої перемоги у тій чи іншій ситуації, яких у пору реформування було навіть більше, як передбачалося.

Характерною його рисою є і те, що ніколи не боявся визнавати помилок, бо хто їх не робить, особливо з тих, хто береться за якусь із справ одним з перших. Але водночас він і з тих, кому завжди вдавалося не тільки їх виправляти, а й у найскладніших ситуаціях доводити оточуючим свою правоту, як керівника.

Цьому, звичайно, передувала неабияка його підготовка – коли навчався в одному з найпрестижніших на ту пору фінансово-економічному інституті, недаремно отримував підвищену стипендію. Та і в шкільні роки, будучи одним з кращих учнів, постійно брав участь в різних олімпіадах. Але так, як батьки не в змозі були водночас давати освіту всім чотирьом дітям, він змушений був піти спочатку у ПТУ, яке закінчив з відзнакою. Це теж стало однією з перших серйозних його перемог, яка надихнула на інші.

Не залишив навчання і після армії, коли створив вже сім’ю.

Бо тоді, так вважає і досі, в суспільстві цінувалися всетаки знання, а не так, як тепер – гроші.

Пригадується один з випадків, як влаштовувався у Молдові, куди його направили на роботу. Один із секретарів райкому там якраз навчався у академії і вирішив покепкувати над молодим спеціалістом, запропонувавши йому розв’язати одне із завдань, з яким, як виявилося після, не могли справитися в двох інститутах. Можна було тільки уявити, яким було його здивування, коли через зовсім невеликий проміжок часу вчорашній студент, який любив дану дисципліну, вже пояснював, як це зробити. Після такого екзамену М.В. Кінашу була не тільки гарантована посада головного економіста в одному з кращих господарств, а й пристойне житло, і на нове місце роботи його везли «Волгою».

Але на Бершадщині кадри вміли добирати не гірше, ніж у Молдові.

Після того, як за станом здоров’я лікарі рекомендували Михайлу Васильовичу змінити місце проживання – бо на попередньому на полях досить інтенсивно застосовувалися засоби хімізації, його взяли на роботу у всесвітньо відому на ту пору Шляхову. А десь через півроку він вже був заступником голови правління.

Очолював у свій час в районі і КРУ, і не раз мав можливість залишитися, за станом здоров’я, на легшій, ніж у сільському господарстві, роботі. Але ж ні, ніби прикипів до хліборобського ремесла.

Хоч сповна, зізнається, відчув відповідальність, як керівника, аж у Теофилівці, коли очолив господарство самостійно. Тим більше ситуація постійно спонукала до самостійного прийняття рішень.

Так, як сільська рада і по сьогодні у Шляховій, в першу чергу по допомогу всі звертаються до нього – чи то з школи, чи з дитячого садка.

Нещодавно змушений був допомагати ще й з ремонтом даху на будинку культури.

Благоустрій села, будучи депутатом сільської ради, взагалі вважає обов’язком – допомагає робочою силою, технікою.

Так і промайнуло майже половина його, вихідця із Західної України, життя на Бершадщині. І чимало іще можна було б розповісти про його добрі справи.

Постійні на ван тажен ня, зай ня тість сім’ї, аж ніяк не стали на заваді, щоб виховати двох прекрасних синів, які вже теж встигли зайняти престижні місця в суспільстві.

А щодо самого Михайла Васильовича, то залишається тільки приєднатися до всіх побажань, які він чув цими днями на свою адресу. З роси і води Вам, ювіляре!

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Куценко Овсій Захарович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

З людьми і для людей - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення