Fridge magnet wooden gears

Ні дня без рядка…

  • Подобається1Не подобається
  • 29 Січня 2012, 18:08

Нашому колезі, завідувачу відділу агропромислового розвитку Павлу Кушпелі сьогодні виповнюється шістдесят років. Журналісти – це ті люди, яким найбільше доводиться писати про інших. Як правило, ці розповіді приурочуються до пам’ятних дат, ювілеїв. І при цьому, як правило, забувають про свої власні дати. Згадують про них тоді, коли таку дату аж ніяк не можна обминути і ніде від неї не дінешся.

Якби зібрати всі матеріали, написані і надруковані Павлом Захаровичем, у книги, вийшов би не один том. Це і нариси про людей, і репортажі, і публіцистичні статті на актуальні теми. А скільки заміток, інформацій, які, як правило, друкуються в газеті без підпису – і не злічити! Треба щеврахувати, що, крім блокнота, ручки, диктофона, він постійно носить із собою фотоапарат. Тож і знімкам його знаходиться місце в газеті.

Павло Кушпела був і залишається не просто спостерігачем та літописцем життя, а й небайдужим громадянином із активною життєвою позицією.

... Журналістом він став випадково. Бо готував себе до професійної діяльності у сільському господарстві. Закінчив Верхівський технікум, згодом, уже працюючи за фахом, без відриву від виробництва – сільськогосподарський інститут.

Легких шляхів у житті не шукав. Ще 15-річним юнаком починав вантажником в Устянському сільському споживчому товаристві – ця організація була найближче від дому, то й пішов туди.

Згодом, здобувши освіту, трудився у радгоспі цукрокомбінату, а потім – викладачем навчально-виробничого комбінату.

І лише у середині 80-их років, уже з чималим досвідом, прийшов він у редакцію райгазети. Прийшов не сам, а його запросили, бо на той час відділ сільського господарства залишився без завідувача. А пора була гаряча, літня. І ми шукали працівника, який міг би кваліфіковано писати про галузь. Кілька спеціалістів, які співпрацювали з газетою, відмовилися. Довго відмовлявся і Павло Захарович. Основною причиною називав відсутність будь-якого досвіду співробітництва з редакцією. Та через кілька днів його все-таки «вламали».

Ази журналістики він пізнавав на практиці. Звичайно ж, спочатку допомагали досвідченіші колеги, які доброзичливо вводили його в професію. Та він і сам з часом відчув смак творчих мук. Втягнувся, поринув у роботу з головою. Йому сподобалося бувати у трудових колективах, їздити по полях і фермах, а згодом писати про те, що бачив. Найбільша ж перевага журналістики – це можливість спілкування з багатьма цікавими людьми. Тож ще тоді, на початку свого шляху, поставив перед собою завдання – на першому плані у нього повинна бути людина. І завжди про це пам’ятав і пам’ятає – навіть коли доводиться писати про цифри врожаїв, надоїв, приростів тощо.

Він не обмежує себе лише аграрною галуззю – у колі його тематичних уподобань практично всі сфери життя району, останнім часом багато уваги приділяє соціальним проблемам. Кваліфіковано пише про стратегію виживання у сучасних умовах.

Його матеріали друкуються не тільки в районній, а й в інших газетах.

Павла Захаровича рідко можна застати в робочому кабінеті – він постійно серед людей, Творчі зусилля нашого колеги, члена Національної спілки журналістів України Павла Кушпели гідно оцінено: він удостоєний найпрестижнішої журналістської премії на Вінниччині – імені Костянтина Гришина.

Не раз він перемагав у різних творчих конкурсах, відзначався грамотами та дипломами районної і обласної рад та адміністрацій, інших служб. Та найголовніша нагорода – це висока оцінка читачів. Адже він веде з ними розмову щиро і відверто, не обходячи гострих кутів.

Його матеріали – «живі», легко читаються. Уміє журналіст писати цікаво, бо ж і йому самому цікаве те, про що пише.

На його долю випало чимало випробувань. Зазнав і непоправних втрат – кілька років тому передчасно пішла із життя дружина Валентина Петрівна. Але й радісні миттєвості не обминають чоловіка: син Микола успішно закінчив медуніверситет, працює за фахом, разом із дружиною Мариною ростять маленьких Максима і Настуню.

Тож дідусеві Павлу приємно час від часу їздити до своїх у Жмеринку, аби найперше порадіти внучатам.

Павло Захарович – не просто журналіст-професіонал, він ще й цікавий співрозмовник. Його слово – виважене і авторитетне. Таке, яке було у його небесного покровителя – апостола Павла.

Є у нього, як і у всіх творчих людей, ще один девіз, яким він постійно керується – Nulla dies sine linea, що у перекладі з латинської означає – «Жодного дня без рядка». Слова, сказані Плінієм Старшим ще у першому столітті нашої ери, актуальні і сьогодні. Бо постійно примушують тримати себе у формі, не розслаблятись.

Сьогодні ми, колеги Павла Захаровича, щиро вітаємо його із ювілеєм, зичимо йому усяких гараздів у житті і творчості. З роси тобі і води, наш друже, і всього щонайкращого ще на багато літ!

КОЛЕГИ-КРАЯНИ


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ні дня без рядка… - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники