Fridge magnet wooden gears

Про все знає кущ калини…

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Лютого 2012, 20:33

В житті цієї жінки, як на довгій ниві, всього було. Ще в чотири роки доля для маленької Ксені послала важке випробування. Батьків розкуркулили і вислали в Сибір. Старших дітей вони забрали з собою, а маленьку Ксеню залишили в тітки, у якої було своїх двоє дітей. З дитинства згадує, як бавила діти, пасла ягнята, працювала по господарству. Коли підросла, то видали її заміж за нелюба, який за два тижні спільного життя так і не дочекався, щоб вона стала його дружиною.

Відраду знаходила у важкій щоденній праці в колгоспі.

Пізніше побралася з Олексієм, народила йому двох синочків – Валентина і Володю.

А жили в хатині разом із свекрухою та чоловіковою сестрою, у якої також був чоловік і двійко хлопчиків. Жили дружно і дорослі, і діти. Але чоловік зрадив її, залишив і поїхав на Львівщину шукати кращої долі, а коли повернувся, то пробачити йому вона так і не змогла. Адже сама ростила дітей, працювала зранку до вечора та носила глину на плечах і будувала собі і дітям хатину, яку потім обсадила калиною.

За доброту, непосидючість, працелюбство її не залишали в біді ні свекруха, ні чоловікова сестра. Та й підростали хлопчики і допомагали у всьому.

Старший вивчився на ветфельдшера, молодший став трактористом.

Дочекалася невісток, має 4 онуків та 8 правнуків, які тепер у всьому їй допомагають.

І знову доля немилосердно вирвала у неї молодшого сина, залишивши смуток і печаль. Тепер бабуся Ксеня кожної неділі з ціпком у руках ходить на цвинтар провідувати свого Володю.

А в будні непосидюща старенька сама порається на городі з весни до осені та ще й сусідам підсобляє. Відпочивати сідає на лавці біля хати під кущем калини, яка все-все пам’ятає у її житті, тому що росла і жила разом з нею, відколи жінка збудувала і оселилася в цій хаті.

Цими днями Ксенія Олександрівна Чередник відсвяткувала своє 90-річчя. Тож хай Господь Вам дарує здоров'я, роки хай залишають тільки світлі спогади, а діти й онуки хай радують Вас.

Надія СТОРОЖУК с. Шляхова.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Про все знає кущ калини… - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники