Fridge magnet wooden gears

На щастя, на долю

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Липня 2012, 22:44

Людмила Федорівна Луцько більше двох десятиліть пропрацювала листоношею. І завжди поспішала додому після важкого робочого дня, щоб хоч трішки відпочити за улюбленим заняттям.

Вишиває всі свідомі роки свого життя. Зараз, правда, у її 58 літ, тільки зір трішки підводить. Людину запам’ятовують найчастіше за її діяльністю, і її знають у Малій Киріївці як тітоньку Люсю-вишивальницю.

Захоплення цим умінням передавалося в їхньому роду по жіночій лінії. Ще бабуся вишивала на замовлення сорочки та рушники. Це був і заробіток, і виживання, і спосіб відвести душу. Розповідає, що колись дуже бідно жили.

Вишивка рятувала сім’ю та приносила у родинну скарбничку хоч якість кошти. Знає вона, що таке кирзові чоботи та торбинка, яку мати пошила з клаптика непотрібної матерії. Носила її, аж поки тато не привіз новий портфелик. Вистачило його на всі роки навчання.

Від бабусі ремесло перейшло до доні – матері Людмили Федорівни. Мама постійно хворіла і не могла займатися важкою сільською фізичною працею, от і зосередилась на вишиванні. То була не тільки робота, а й розрада.

Вишивати не кожному до душі і не кожному Богом дано.

Не всі зможуть довго гратися навіть над маленькою серветкою. А Людмилі Федорівні тільки голку в руки дай і розроблений малюнок – вона прикрасить кольоровим мереживом біле полотно так, що очей не відведеш. На одну картину йде місяць, якщо тільки й те робити, що вишивати. А Людмила ще і господарство має, внуків, яких потрібно виховувати.
Запрошували Людмилу Федорівну і до Малокиріївської школи розповісти учням про таємниці мистецтва вишивки.

Приходила, приносила свої полотна, не робила ніяких секретів із свого захоплення.

Неодноразово виставлялись її роботи у місцевому клубі.

Виконувала і замовлення, але віддавала свої роботи людям за спасибі. Одягнула у вишиті сорочки і дітей та внуків. Прикрашають її роботи стіни не тільки осель у рідному селі, а навіть у Казахстані.

На 125-ліття від дня народження Лесі Українки вишила портрет української поетеси.

Є у неї і Франко, і Шевченко – генії української літератури.

Вишиває також ікони.

Добре, що не перевелись ще майстрині української вишивки. І Людмила Федорівна Луцько тому приклад. Це заняття для неї не робота і не заробіток. Це захоплення і улюблена справа, яка збагачує не матеріально, а духовно.

Ірина МАЛІЦЬКА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Нензюк Олександр Іларіонович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.43.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На щастя, на долю - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники