Fridge magnet wooden gears

У Анатолія Христича батьківська жилка

 • Подобається1Не подобається
 • 9 Серпня 2012, 22:34

Ужитті часто буває, що людина стає відомою своїми гарними справами. Бо живе так, що її дії, вчинки не залишаються непоміченими. А.Г. Христич, який очолює тирлівське господарство, вчора відзначив своє п’ятдесятиріччя, і почути про нього у селі можна тільки хороше, як і серед колег. Бо заслужив повагу та шану своєю багаторічною працею й людяністю.

Коли навчався в школі, то мріяв, як і більшість хлопців, мати справу з технікою. І у сім'ї ніхто не був проти його захоплення. Та коли везли документи для вступу до технікуму механізації, то Григорій Тодосійович, його батько, несподівано запропонував повернути у Верхівку, нібито, щоб відвідати друзів. У свій час він сам тут навчався на агрономічному факультеті.

Не беруся стверджувати, що це було саме так, але дуже велика ймовірність того, що батько, у якого вже був чималий життєвий досвід, повернув тоді у Верхівку з сином не так вже і випадково. Як би там не було, а Анатолій Григорович так і залишився там навчатися, аж поки не отримав диплом агронома.

Неабияк розширила кругозір, додала впевненості в собі і служба в армії, яку проходив у Москві.

А демобілізувавшись, не тільки продовжив навчання в Уманському сільськогосподарському інституті, а й, будучи студентом, відважився завести сім'ю.

Для В.Х. Овсяденка, який очолив новостворене господарство після відокремлення Тирлівки від Шляхової, стало справжньою знахідкою, коли почув про молоду сім’ю, у якій її глава був агрономом, а дружина – економістом.

Щоб не передумали, одразу ж виділив їм будинок, підйомні.

Працював спочатку агрономом по кормовиробництву, але так, як спеціалістів не вистачало, усміхаючись згадує Анатолій Григорович, то «обіймав» разом аж п'ять портфелів – насіннєвода, агрохіміка, гідротехніка на поливі, а на додачу «приклеїли» ще й портфель голови профкому. Коли працював агрегат по виготовленню трав'яної муки, організовував роботу в три зміни і там. Питали, звичайно, за все, платили ж тільки за основну роботу.

Сам Анатолій Григорович все життя вдячний Овсяденку за науку.

Хоч і всяке траплялося, жодного разу не пошкодував, що опинився у сільськогосподарському виробництві. Багато радився з батьком, який тоді теж очолював господарство.

Всі отримані знання та досвід, а також сила волі і терпіння знадобилися, щоб у наш складний час очолити тирлівське господарство.

Він же успішно з цим справляється вже дванадцятий рік, хоч завжди проблеми дають про себе знати.

З весни до осені він у полі, а з осені до весни – на фермі. Саме завдяки йому у Тирлівці збереглося тваринництво, а саме село ще тримається на плаву.

У постійних турботах промайнули роки. Як став керівником, то навіть у відпустці повноцінно не побував. Проте «вріс» у сільське господарство так, що, бувало, навіть вдома утримував з дружиною дві корови, свиноматку. Не останню роль у цьому теж відіграла батьківська, як кажуть у селі, жилка, адже батьки теж постійно утримували худобу. Щоправда, останнім часом став більше берегти дружину, і корови збув, проте утримують замість них аж три кози. Бо хіба можна, каже, жити у селі і не мати молока.

Найбільш пам'ятним для нього залишився 2006 рік. Набрали тоді кредитів, накупили насіння, добрив, відсіялися, а засуха зробила своє. Нікому не бажає, щоб повторилося щось подібне. Дратує його і те, що цікавлять всіх тепер чомусь тільки показники, а в цілому, складається враження, що до сільського господарства багатьом байдуже. Раніше хоч дотації були. Але не дивлячись на труднощі, завжди допомагає селу, його соціальній сфері, бо розуміє – тирлівчанам більше нікому допомогти. Міг би полегшити собі життя позбувшись тваринництва, але утримує ВРХ, вівці і бджоли.

Тож є тирлівчанам робота, а це дуже важливо.

Нашу розмову постійно перебивали телефонні дзвінки до нього. Приємно було бачити, наскільки спокійно і впевнено А.Г. Христич комусь щось радив та інформував, наказував. Значить потрібний людям. Недаремно односельці знову обрали його депутатом районної ради. Анатолій Григорович не шкодує за роками, хоч підкреслює, що міг зробити більше, якби не обставини. В цілому життям задоволений. Син і дочка вже дорослі, здобули освіту. Дочка навіть порадувала зятем.

Тож з роси і води Вам, шановний ювіляре!

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Вихристюк Хома Якович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 21.09.42.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У Анатолія Христича батьківська жилка - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення