Fridge magnet wooden gears

Наш рятівник і порадник

  • Подобається1Не подобається
  • 11 Жовтня 2012, 21:41

Із давніх-давен у християнському світі бере свій початок традиція називати новонароджених дітей на честь найшанованіших святих. Тож коли у родині Пікулів із села Стрільники, що на Шаргородщині, народився на Івана Богослова хлопчик, так і назвали його Іваном.

Як і всі закінчив школу, далі у профтехучилищі здобув професію столяра і до призову в армію навіть працював за фахом. А дійсну військову службу проходив у військах спеціального призначення.

Ціну окрайцеві хліба пізнав ще з дитинства, заробляючи його нелегкою фізичною працею. Можливо, саме тому всі ці роки його і не полишала мрія стати медпрацівником. Тож після служби в армії одразу ж вступив на підготовче відділення Вінницького медінституту, а потім ще й став його студентом.

Коли навчався, доводилося підробляти вантажником, і у ті роки для студентів це зовсім не було принизливим. До того ж ще й спонукало до більш наполегливого навчання. Вже тоді зрозумів, що тільки міцні знання можуть стати фундаментом у подальшому його житті.

Разом із дипломом лікаря отримав ще й направлення у Бершадський район. Робота у медучилищі, районній лікарні, спілкування із старшими і досвідченішими колегами, у поєднанні з його наполегливістю, високою моральністю та порядністю, давала результати. У травні 1987 року його призначили головним лікарем Михайлівської дільничної лікарні.
Обслуговувала вона тоді, як і сьогодні, населення Михайлівки, Романівки, Лісничого, Вовчка, Голдашівки, Кидрасівки. Нерідко до Івана Григоровича зверталися і звертаються по допомогу і жителі інших сіл, райцентру і навіть сусідніх районів.

І він не відмовляє.

Тож реформуючи медичну галузь, годилося б, мабуть, враховувати й це. А ще вік людей, адже села тепер он як старіють.

Щоб лікарня нормально функціонувала, доводилося займатися не тільки лікарською практикою, а й піклуватися ремонтами приміщень, забезпечувати у них відповідний температурний режим, вирішувати ще чимале коло питань, не пов’язаних з медициною. Але Івану Григоровичу і це вдається. Тому в лікарні є все необхідне, аптека. Підтвердженням його авторитету є той факт, що його не раз обирали депутатом сільської та районної рад. Депутатом районної ради він є й тепер. Незважаючи на зайнятість, він завжди бере активну участь у громадському житті не тільки Михайлівської громади, а й району, інших сіл. Його у нас знають, як такого, що завжди готовий прийти на допомогу, причому у будь-яку погоду чи пору доби.

Перепускаючи крізь себе та власне серце біль і страждання людей, гірко переживав, як був не взмозі (не зі своєї вини), комусь допомогти чи навіть врятувати життя.

Як на мій погляд, то з початком реформ у медицині у нього обов’язків не тільки не поменшало, а ще й додалося. Адже коли лікарня закривається, хворі змушені йти до нього додому. І він залишається вірним клятві Гіппократа та заповідям Божим.

Декому може і не подобаються його відвертість, прямота в оцінці сучасної обстановки у медицині. Але такий вже він, наш рятівник, наш сімейний лікар, як тепер кажуть, Іван Григорович Пікула.

Вчора він відзначив своє п’ятдесятип’ятиріччя. Тож бажаємо йому міцного здоров’я, щастя і нехай ще надовго вистачає у нього сил допомагати людям.

Микола РУДИК с. Михайлівка


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
2 фото   
<b>Шістдесят років Чернятській ГЕС</b><br />Нещодавно минуло шістдесят років Чернятській гідроелектростанції. Над входом до машинної зали зафіксовано дату її...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Бровченко Опанас Максимович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Наш рятівник і порадник - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники