Один з династії

 • Подобається1Не подобається
 • 19 Листопада 2012, 09:00

Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО

Однією із визначальних рис його характеру є скромність. Цим він вдався у свого батька – Федора Михайловича. Ще перейняв від нього небагатослівність і звичку більше слухати інших, ніж говорити самому. Мабуть, на генетичному рівні від дідів, батька і славетного дядька Василя Михайловича Кавуна передалася йому любов до землі. Такі вони, Кавуни – звиклі більше робити, ніж казати щось. Та вже як скажуть, то заперечити не те, що важко, а неможливо.

Прикро, що про відомих хліборобів, новаторів сільськогосподарського виробництва Василя і Федора Кавунів доводиться зараз писати і говорити в минулому часі – відійшли брати у засвіти.

Та їхню справу продовжує Олександр Федорович Кавун, теж неординарна людина, представник нової генерації хліборобів. Він не тільки перейняв усе найкраще від своїх попередників, а й примножив його, увійшовши у двадцять перше століття із солідним багажем досвіду і знань, із ученим кандидатським ступенем.

… У школі він був здібним учнем, учився добре, разом з атестатом одержав золоту медаль. При виборі професії не було в нього жодного сумніву – поруч із батьковою стежиною протоптуватиме й свою у тому ж напрямку. З раннього дитинства бачив, як тато працює, які нелегкі його турботи. Це дуже нелегко – бути керівником господарства, постійно перебувати в напрузі, дбати про врожаї, тваринництво і ще про десятки інших напрямків. І щоденно – робота з людьми.

Федір Михайлович завжди відчував відповідальність за тих, хто колись довірив йому свою долю. І коли у житті сина настав відповідальний момент вибору, швидше для годиться спробував відрадити від сільгоспінституту, але Сашко тоді наполіг на своєму.

Роки навчання в аграрному виші поєднував із літньою роботою помічником комбайнера у рідній Серединці. І досі вдячний за мудрі уроки своїм першим наставникам Іванові Остаповичу Жуку та Олександрові Гнатовичу Герасимчуку.

Встиг Олександр Кавун і школу життя пройти – із армії повернувся старшим сержантом. Так склалося, що починалася його трудова біографія не в рідному селі, а в Бирлівці. Це село теж знакове у його житті. Адже молодому головному агрономові пощастило працювати з прекрасним наставником – Антоном Федоровичем Андрейцовим. А ще більше поталанило тут на майбутню дружину Катерину, випускницю Верхівського сільгосптехнікуму. Зрештою, саме тут Олександр Федорович серйозно почав працювати над дисертацією.

…Коли ХХ століття завершувало свою ходу по планеті, і до його завершення залишалося менше двох років, вирішив піти на заслужений відпочинок і Федір Михайлович – справді ж бо, Серединці віддано майже три з половиною десятиліття, воно стало одним з найкращих сіл району. Лише випадковість перешкодила тому, що він не став Героєм Соціалістичної Праці.

Той день – 18 червня 1999-го – став пам’ятним для Серединки. На загальних зборах батько Федір Кавун передав естафету синові Олександрові Кавуну, який лише перетнув 30-річний життєвий рубіж.

Думаю, жителі Серединки не помилилися у своєму виборі. Олександр Федорович уміло веде господарство, враховує усі вимоги часу, прагне впроваджувати найновіші досягнення аграрної науки, при цьому не забуває про мудрі уроки своїх знаних попередників.

Не раз доводиться бувати у Серединці. Село невелике, усі знають один одного; це як одна велика родина. Уміють тут добре трудитися, а при потребі зібратися на свято. Традиційними стали дні села, приурочені до дня народження письменника-земляка Василя Думанського, Спаса, Дня пасічника, завершення жнив і чергової річниці незалежності України. На цих зборах слово обов’язково бере Олександр Федорович, детально аналізує зроблене, вручає відзнаки кращим трудівникам. Облаштовуються виставки робіт народних майстрів, аматори виступають з концертом. У цей день сільський будинок культури переповнений.

Цій традиції вже майже два десятиліття.

Її вже перейняли й інші територіальні громади.

Та все одно Серединка була і залишиться якщо не серединою світу, то центром Європи. І, як сказав незабутній Василь Думанський, теплою крапкою на карті України. У цьому переконані жителі благословенного села, і найперше – керівник місцевого товариства Олександр Кавун. Те, що колись сприймалося як жарт, з часом перетворилося на глибоке переконання.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Чвертко Родіон Петрович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Один з династії - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення