Fridge magnet wooden gears

Найбільше багатство

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Січня 2013, 13:02

Хтось міряє його грішми, достатком, іншими матеріальними благами. Для неї ж найбільшим багатством є прожиті роки. Хоч і пролетіли вони дуже швидко. Народилась вона у звичайній сільській сім’ї у Вовчку. Батьки – прості колгоспники, з ранку до ночі трудилися, аби прогодувати чотирьох своїх дітей – трьох синів і дочку. Пережили голод, здавалося, життя почалося налагоджуватися, та все зламала війна, з якої не повернулися ні батько, Мефодій Пилипович, ні старший брат Михайло, який був у чині майора.

Мама ж померла ще зовсім молодою, у 50-річному віці.

Ніну та її молодшого брата Шуру доглянула тітка Секлета.

Закінчивши сім класів, Ніна вступила в Бершадське педагогічне училище. І хоч після його закінчення кілька років пропрацювала вчителькою молодших класів у різних школах, педагогічна кар’єра в неї не склалася. Ще на четвертому курсі училища вийшла заміж за бершадця Никифора Довбуша, який працював електриком, трактористом, добре знався на техніці. Доля подарувала їм трьох дітей. Найстарший – Микола, далі – Петро, а найменша Галя.

Майже п’ятдесят років тому прийшла Ніна Мефодіївна працювати коректором у районну друкарню – вибір зумовлювався тим, що недалеко від дому, а головне, що Ніна мала відповідну освіту, добре знала мову. Крім того, виконувала обов’язки нормувальника. І на цій скромній посаді відпрацювала майже чверть століття. Справді, робота не зовсім помітна, але дуже потрібна. Пригадую, коли працював відповідальним секретарем редакції райгазети, завжди радився з Ніною Мефодіївною з різних питань. І запам’яталися її доброзичливість, комунікабельність, вміння ладити з людьми.

Вже майже чверть століття вона на заслуженому відпочинку. Так склалося, що зустрілися ми з нею у день, коли їй виповнилося вісімдесят.

Згадали роки, коли у друкарні був чималий трудовий колектив, коли тут вирувало життя. Та час невблаганний, і нині все перемінилося. І в неї самої, крім дітей, повиростали внуки, є вже навіть троє правнуків. На жаль, чоловік давно пішов із життя. На запитання, як їй живеться на пенсії, відповідає, що нудьгувати нема коли – є невелика присадибна ділянка. А ще багато читає – і преси, і художньої літератури. Як кажуть, тримає себе у формі. Охоче спілкується з людьми. І ми щиро зичимо Ніні Мефодіївні залишатися такою ж енергійною, активною ще багато років при доброму здоров’ї.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Найбільше багатство - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники