Fridge magnet wooden gears

У праці прожите століття

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Січня 2013, 13:01

Надто швидко лине людське життя. Онися Петрівна Пікайкіна (на знімку), яка мешкає в Луговій, навіть незчулася, як до столітнього ювілею дожила. За сто років свого нелегкого життя вона була свідком багатьох історичних подій, чимало випало їй на віку. А як багато переробили її натруджені руки!

Онисю Петрівну зі знаменною подією вітали двічі – у неділю на Маланки, в день її народження, і у середу. Перший раз на родинне свято до О.П. Пікайкіної завітали Устянський сільський голова В.В. Фіщук, керівник місцевого сільгосптовариства, депутат районної ради П.Г. Марущак, односельці. Приїхала з Києва й дочка Ніна з сином.

Людно було в хаті Онисі Петрівни і в середу. Голова РДА О.Ф. Снігур зачитав вітального листа Президента України. Зі столітнім ювілеєм О.П. Пікайкіну вітали й сільський голова, представники господарства, родичі, сусіди. Вони сказали іменинниці багато теплих слів, вручили їй скромні подарунки.

Виховувалася Онися в багатодітній сім’ї – в неї було три брати і одна сестричка. Коли народилася найменшенька – померла мати. Онися, друга за віком в сім’ї дитина, доглядала всіх, як мама. Пережила війни, голод і весь час невтомно працювала – у полі, на фермі. А у вільний час мазала хати глиною. Мабуть, не знайти в селі такого обійстя, де б не трудилися її руки. Та й після виходу на пенсію ще 15 років працювала коло січкарні.

Онися Петрівна разом з чоловіком Дмитром Яковичем (нині покійний) виховали доньку Ніну й сина Віктора. Дочка з сім’єю живе в Києві, а син доглядає матір. У Віктора дружина померла. У свій час він закінчив технікум в Гайвороні, працював на електротехнічному заводі. В ювілярки є два внуки і два правнуки.

Онися Петрівна три роки тому ще добре ходила, а тепер ноги підводять, та й недочуває. Незважаючи на свій поважний вік, на довге і тяжке життя, вона зберегла в душі тепло і сердечність, любов до людей. Секрет її довголіття – в способі життя, рисах характеру, ставленні до людей. Бог дав О.П. Пікайкіній віка, і вона навіть у сто років вміє радіти кожному прожитому дню.

Зичимо ювілярці здоров’я, щастя, радості і благополуччя.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Коваль Гнат Власович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Польща.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У праці прожите століття - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники