Fridge magnet wooden gears

Фронтового гарту міліціонер

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Серпня 2013, 08:48

Все-таки правду кажуть: не старіють душею ветерани. У цьому ще раз переконався, коли нещодавно спілкувався з ветераном Великої Вітчизняної війни і органів внутрішніх справ, учасником бойових дій, полковником міліції у відставці Борисом Артемовичем Морозюком. Хоча й довелося йому чимало пережити на віку, однак він і досі вражає своєю енергією, активною життєвою позицією.

Борис Артемович – член ради міської організації ветеранів, член ради і голова ревізійної комісії районної організації ветеранів, член районної ради ветеранів органів внутрішніх справ, член райкому Компартії України. Він бере активну участь у ра йонних заходах, військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління. На зустрічах з молоддю ветеран знову і знову поринає у спогади.

Народився і виріс Борис у селі Піщана нині Балтського району Одеської області. Його батько Артем Олександрович, який був муляром, рано помер, і мати Онисія Яківна залишилася сама з п’ятьма дітьми.

До війни хлопець закінчив п’ять класів. Найстарший брат Сергій служив в авіації і в червні сорок першого приїхав у відпустку, а через п’ять днів почалася війна. Сергій одразу поїхав у свою частину, а середнього брата Семена наступного ж дня призвали в армію (обидва брати загинули незадовго до закінчення війни).

Коли ж у березні 1944 року село звільнили від німецькофашистських загарбників, Борис Морозюк, якому на той час не було і шістнадцяти років, попросився на фронт. Польовий військовий комісар, звісно, відмовив, і хлопець заявив: тоді візьму автомат і сам піду в окопи воювати. «А через три дні мене було зараховано до винищувального батальйону НКВС по ліквідації диверсійно-терористичних угрупувань фашистів», – каже ветеран.

Після війни Борис Морозюк поступив на службу в НКВС міліціонером, продовжив навчання – закінчив 10 класів, а згодом і школу начальницького складу міліції.

Служив у відділі боротьби з бандитизмом, тривалий час був начальником відділення карного розшуку райвідділу міліції. У Бершаді він із 1960 року. В його міліцейській практиці було чимало епізодів, коли доводилося ризикувати не лише здоров’ям, а й життям.

Про це ветеран розповідав і на сторінках газети. Три десятиліття життя Борис Артемович присвятив службі в органах внутрішніх справ і в 1978 році вийшов на пенсію. Він має 26 державних нагород, у тому числі й два ордени – Вітчизняної війни і «За мужність».

Разом із дружиною Анастасією Яківною, з якою вони йшли по життю рука об руку понад півстоліття (вже п’ять років, як вона відійшла у вічність), виховали доньку Віру, яка вже на пенсії і нині живе в Росії. У ветерана три внуки і один правнук.

Завтра Борис Артемович відзначатиме своє 85-річчя. Вітатимуть ювіляра рідні, друзі, знайомі. До вітань приєднуються працівники райвідділу, члени ради ветеранів органів внутрішніх справ. Ми теж щиро бажаємо ветерану здоров’я, миру, добра, радості, невтомної енергії і завзяття, шани від людей і всіляких гараздів у житті.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
3 фото   
<b>Біля автовокзалу</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Кияшко Іван Васильович (1915) 1915 р., українець, селянин. Страчений ворогами 11.1943 р. як заложник.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Фронтового гарту міліціонер - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники