Fridge magnet wooden gears

І творчість тримає на білому світі

 • Подобається0Не подобається
 • 4 Вересня 2013, 15:22

Хоч Сергій Борисович Бондарчук народився ще у 1935 році, і безпощадні десятиліття залишили таки на ньому свій слід, його душа, характер, здається, їм непідвладні. Він завжди веселий, привітний.

Найдопитливішим із односельчан (живе у Флориному) пояснює, що часто усміхається тільки заради того, щоб не заплакати, спостерігаючи, що тепер діється.

Коли батька забирали на війну, йому йшов тільки сьомий рік. З тих пір минуло вже чимало десятиліть, а ще й досі на очі навертаються сльози, як чує марш «Прощання слов’янки». Тоді, як батько разом з іншими односельчанами сідав у вагон, мелодія цього маршу теж звучала у виконанні духового оркестру. Ніхто навіть гадки не мав, що то вони востаннє бачаться. Хіба могла така мить загубитися у пам’яті?

Навіть на схилі літ син все сподівається віднайти хоч якусь звісточку про найріднішу йому людину. А заодно і про батькового брата, який також не повернувся додому. Щоб можна було вижити у ті роки, мама змусила пасти корову.

– Добре, – пригадував ветеран, – що хоч там, на Широкому шляху, біля Білого стовпа у напрямку Яланця, де випасалася худоба, доля змилостивилася наді мною. Якраз коли відганяв корови подалі, пастухи розбирали міну. Тепер тільки згадує, як німець напував із фляги одного з його друзів, коли той перед тим, як померти, просив: «Мамо, води...».
А ще згадав Сергій Борисович, як вже після війни захотілося йому покататися на комбайні у полі. Коли зачепило тоді шестернями за рукав не по зросту одягненої його фуфайки, один Бог знає, як руку не відірвало і як залишився живим.

Нелегко здобував і освіту. Якою могла бути наука у вечірній школі, коли часто день і ніч був у полі – працював як не причіплювачем, то трактористом. Але не тільки переборював усі труднощі, але і спромігся закінчити інститут, здобувши фах механіка.

У житті керується, за його словами, єдиним правилом: Бог терпів і нам велів терпіти.

В армії був спеціалістом аеродромів. А оскільки діло було молоде, познайомився з гарненькою панянкою, яку настільки полюбив, що у ньому прокинувся ще один талант – на кожному побаченні читав їй свій новий вірш.

Так би і поєднали тоді свої долі, якби на заваді не стали батьки нареченої. Вони, поляки, ні за яку ціну не хотіли змиритися з тим, що їхній майбутній зять із «москалів» та ще й партійний.

Дружину з Чернівців таки привіз, але вже іншу. З нею і доживає нині віку. Творча ж муза не полишала його з тієї пори ні тоді, коли довгі роки працював інженером-технологом на комбінаті хлібопродуктів, ні тепер, на заслуженому відпочинку. Творчість, вважає, теж неабияк тримає на білому світі. Жаль тільки, що здоров’я підводить дружину, тож знову доводиться переживати негаразди. Але не занепадає духом ветеран і не тільки пише свої твори, а й особисто читає їх односельчанам зі сцени.

Звідкіля черпає теми? Як можна було не написати щось, побачивши, як зовсім молода людина несла по вулиці вила і граблі. Думаєте, на город? А дзуськи, у пункт прийому металолому, щоб за виручені гроші випити знову.

Внутрішній світ Сергія Бондарчука, певною мірою, розкривається в одному з віршів, який і пропонуємо увазі читачів:

Мене матуся народила
На стежці тих важких часів
І не зуміла дати крила,
Щоб в небо соколом злетів.
Але устигла запалити
Маленький вогник на межі:
Умій, синочку, покорити
Вершину у своїм житті.
І я ішов, крок за кроком
По тому вузькому шляху
І наближався з кожним роком
До своєї мрії на віку.
Лише вкріпляла Божа сила,
В яку я вірив, з нею жив,
Вона дала могутні крила
І в мріях в небо я злетів.

Тож побажаймо Сергію Борисовичу ще довгих творчих років. Нехай милосердна доля і надалі оберігає його.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
45 фото   
<b>Визначено переможців «Напиши свою писанку»</b><br />Підведенно підсумки та визначено переможців регіонального конкурсу «Напиши свою писанку». в м.Ладижин, Бершадському,...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Коваль Федір Зінькович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 08.07.44. Похов. м. Ташлик, Молдова.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

І творчість тримає на білому світі - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення