Fridge magnet wooden gears

Така її доля

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Листопада 2013, 19:04

Це була вже друга зустріч із цією жінкою за останні десять днів жовтня. Побачив її біля лікарні, коли вона йшла, опираючись на дві палиці. Запропонував підвести додому, на що погодилася. Дорогою розговорилися, тоді в мене і виник задум написати лист про її важку жіночу долю.

Ганна Григорівна Остра (на знімку), в дівоцтві Скалецька, народилася в грудні 1933 року.

У сім’ї Скалецьких була вже другою дитиною. Важкі випробування випали на її долю – довелося пережити голод 1933 та 1947 років. Добре пам’ятає 1947-й, адже їй було вже 14 років, з однолітками збирали і їли все, що можна було, і траву, і жолуді та інше.

Батько та брат воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни. Батько був поранений і після повернення додому помер у віці 56 років. Брат також повернувся з війни, одружився і пішов у прийми. Ганна Григорівна залишилася жити з мамою. Важко працювала в колгоспі і каже, що навіть спати «на ходу» навчилася, адже часу для перепочинку не було. Відданою працею здобула собі авторитет серед людей та керівництва господарства. Була нагороджена великою кількістю грамот, пам’ятним годинником за високі виробничі показники, за добросовісну працю – медаллю до 100-річчя з дня народження Леніна. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 3 травня 1971 року була нагороджена орденом «Знак Пошани».

Працювала на фермерському господарстві, сапала буряки, соняшник, кукурудзу, практично без відпочинку і завжди була першою – за що і називали односельці Ганну Григорівну «торпедою». В домашньому господарстві мала корову, свиней, птицю.

В особистому житті також справи йшли добре. Вийшла заміж за Івана, з яким працювали на господарстві. Народила сина. Виріс синочок, відслужив армію, одружився з односельчанкою та переїхав жити в Гайворон.

Але життя планує по-своєму.

У 1990 році важко захворів та помер чоловік Іван. Через чотири роки безвісти пропав син Борис, тіло якого знайшли на 36-ий день пошуків. Ганна Григорівна каже, що б уже не сталося у її житті, немає чим плакати – усі сльози виплакала. Такий біль, переживання витримала, але як–навіть уявити важко. За що ж така Божа кара, не знає.

Самій довелося пережити мало не смерть, коли побила жінку власна корова. Що виживе – не було і надії. Дякуючи лікарям травматологічного відділення, зокрема,Миколі Цимбалюку, Ганна Григорівна вижила і стала на ноги, хоча і пересувається на милицях. Та є заради кого жити. Радіє, коли приїздять до неї невістка Оля з онуком.

Не уявляє свого життя без роботи, тому сама порається біля хати, навіть перебирає кукурудзу у фермера.

Вона вразила мене своїм оптимізмом, силою волі, невичерпною енергією у свої поважні роки. Бажаю цій чудовій та сильній жінці, що є прикладом для багатьох, здоров’я та довголіття.

Микола РУДИК, громадський кореспондент, член НСЖУ, с. Михайлівка


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Блащенко Дем'ян Кирилович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Така її доля - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники